Nowy wicedyrektor TVP Kultura: kultura to nie tylko sztuka

Nowy wicedyrektor TVP Kultura: kultura to nie tylko sztuka

Chciałbym trochę zmienić formułę publicystyki kulturalnej - stwierdził w programie #dziejesienazywo nowy wicedyrektor TVP Kultura Piotr Zaremba. - W tej chwili to jest chłodna rozmowa między krytykami, którzy mają takie samo zdanie. Zapewnił też, że w TVP Kultura nie będzie czystki kadrowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Nowy wicedyrektor wyjawił, że chciałby podczas takich dyskusji obserwować "zderzenie różnych wrażliwości". - To nie znaczy, że któraś ma wygrywać, ja bym nie chciał konserwatywnej czy prawicowej TVP Kultura, tylko takiej, w której są starcia różnych podejść estetycznych czy ideowych - zapewnił Piotr Zaremba.

Na uwagę prowadzącego program Roberta Mazurka, czy wie o tym, że mówi się, iż kultura powinna być lewicująca, kontestacyjna, odparł, że "kultura to nie jest tylko sztuka".

- Kultura to jest także kultura duchowa, historia, nauka, tradycja. Mamy teraz 1050-lecie Chrztu Polski, to też jest temat na bardzo ciekawe audycje, które przypomną, że Polacy w różnych sferach, różne osiągnięcia cywilizacyjne mieli nawet bardzo dawno temu - tłumaczył nowy wicedyrektor TVP Kultura.

Zaremba zapewnił, że w TVP Kultura nie będzie czystki kadrowej. - Jedyny problem tego kanału to otwarcie się na inne środowiska i zwiększenie jego aktywności, przy czym tę większą aktywność rozumiem jako wyjeżdżanie poza Warszawę - tłumaczył.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.