Trwa ładowanie...
d3ffty8

Nowy pomysł zakonu Bonifratów. Mleko "prosto od krowy" na krakowskich ulicach

W Krakowie stanęły mlekomaty ze świeżym mlekiem "prosto od krowy" z zakonu Bonifratrów. Mimo że na razie są tylko cztery takie urządzenia, już zyskały sobie sympatię okolicznych mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy pomysł zakonu Bonifratów. Mleko "prosto od krowy" na krakowskich ulicach
(WP, Fot: Robert Kulig)
d3ffty8

- Pragniemy serdecznie zaprosić do mlekomatu na państwa osiedlu. Można w nim zakupić świeże, schłodzone, pełne, niepasteryzowane, bez konserwantów mleko z naszego gospodarstwa w Zebrzydowicach. Dzięki swoim naturalnym właściwościom nadaje się ono do przygotowania domowego twarogu i masła - przekazują bracia Bonifratrzy z Zebrzydowic.

- To zupełnie inne mleko, niż to ze sklepu. Jest słodkie, bardziej tłuste i może leżeć długo w domu. Nawet jak skwaśnieje to nadaje się do spożycia - mówi Maria Waglewska, mieszkanka ulicy Borsuczej, która wraz synem przychodzi codziennie po świeże mleko.

Litr świeżego mleka kosztuje 3 złote.

d3ffty8

Zbiorniki w mlekomatach są uzupełniane codziennie świeżym mlekiem z gospodarstwa należącego do zakonników w Zebrzydowicach. Jak poinformował przeor, poza klasyczną rolą, bracia zajmują się jeszcze domem opieki społecznej, prowadzą warsztaty terapii zajęciowej oraz aptekę.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3ffty8

Podziel się opinią

Share

d3ffty8

d3ffty8
Więcej tematów