Trwa ładowanie...
ycipk-nqj9wv
ycipk-nqj9wv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowy naczelnik ZHP

Harcmistrzyni Teresa Hernik została nowym naczelnikiem Związku Harcerstwa Polskiego. Wygrała w pierwszej turze wyborów podczas XXXIII Zjazdu ZHP, który obraduje w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-nqj9wv

Na Hernik głosowało 109 z 204 delegatów na Zjazd. Jej kontrkandydaci - Dorota Całka i Rafał Klepacz otrzymali 44 i 51 głosów. Poprzedni naczelnik - Wiesław Maślanka nie ubiegał się o ponowny wybór.

Hernik była do tej pory zastępcą naczelnika ZHP (od 2000 r.). Ma 49 lat, wcześniej była komendantką Podlaskiej Chorągwi ZHP. Jest instruktorką od 33 lat - była drużynową, szczepową, komendantką hufca.

Jest współprzewodniczącą Rady Działalności Pożytku Publicznego. Mężatka, ma dwoje dorosłych dzieci.

ycipk-nqj9wv

Kadencja władz trwa w ZHP cztery lata. Warszawski zjazd ZHP potrwa do niedzieli, ma jeszcze wybrać przewodniczącego i Radę Naczelną Związku, zmienić statut organizacji. Przyjął już strategię ZHP do 2009 roku.

Związek Harcerstwa Polskiego liczy 150 tys. członków.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-nqj9wv

ycipk-nqj9wv
ycipk-nqj9wv