wp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rabin
15-11-2005 (19:10)

Nowojorski rabin z wizytą u abp. Dziwisza

Metropolita krakowski abp Stanisław Dziwisz
spotkał się z nowojorskim rabinem Edgarem Gluckiem,
członkiem rządowej Amerykańskiej Komisji do spraw Ochrony
Dziedzictwa Amerykańskiego za Granicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowojorski rabin z wizytą u abp. Dziwisza
(PAP)

Kurtuazyjna wizyta w Pałacu Biskupów Krakowskich odbyła się na prośbę żydowskiego duchownego, który od niedawna pełni też funkcję Naczelnego Rabina Galicji, a w Polsce bywa od wielu lat. Towarzyszył mu konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Kenneth Fairfax.

Słyszałem wiele o papieżu Janie Pawle II i wiedząc to wszystko, uważałem, że będąc w Krakowie, powinienem złożyć wizytę u jego najbliższego współpracownika, arcybiskupa Dziwisza - powiedział po spotkaniu rabin Gluck.

wp

Jak przypomniał, pracuje dla rządowej komisji zajmującej się zachowaniem amerykańskiego dziedzictwa za granicą i z racji tej funkcji wiele podróżuje, odwiedzając cmentarze, świątynie oraz pracując nad odzyskaniem mienia obywateli amerykańskich. W tych kwestiach pomagał nam papież Jan Paweł II - zaznaczył.

Podczas spotkania z metropolitą krakowskim rozmawiano też o współpracy pomiędzy Kościołem katolickim i społecznością żydowską w Polsce.

Rabin Edgar Gluck urodził się w 1936 roku w Hamburgu w Niemczech. Obecnie mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku. Jako strażak ochotnik uczestniczył w akcji ratunkowej po zamachach na WTC 11 września 2001 roku. Ostatnio pomagał też podczas powodzi w Nowym Orleanie.

Polub WP Wiadomości
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.