Trwa ładowanie...
d1cank2

Nowoczesna karetka dla najmłodszych w krakowskim pogotowiu

Krakowskie pogotowie ratunkowe otrzymało nową karetkę neonatologiczną. Jest to jedyna karetka dla noworodków w województwie małopolskim zakontraktowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesna karetka dla najmłodszych w krakowskim pogotowiu
(Krakowskie Pogotowie Ratunkowe)
d1cank2

Do floty krakowskiego pogotowia dołączył nowoczesny ambulans, spełniający wszystkie parametry techniczne współczesnego leczenia. Na wyposażeniu ma inkubator, respirator oraz pompy infuzyjne.

- Staramy się jak najlepiej dbać o zdrowie i życie każdego Małopolanina, także tego najmniejszego. Myślę, że zwłaszcza każdy obecny i przyszły rodzic czy dziadek rozumie jak ważny i potrzebny był to zakup - mówił wicemarszałek Wojciech Kozak, wręczając klucze do nowej karetki.

Jak mówili przedstawiciele Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, najważniejszym elementem są tzw. nosze pływające, czyli podstawa pod inkubator z zawieszeniem hydropneumatycznym. Dzięki temu, wstrząsy podczas transportu są zminimalizowane.

d1cank2

- Ma to ogromne znaczenie, ponieważ transportowane przez nas maluchy są często w bardzo ciężkim stanie, a nierzadko są to wcześniaki ważące zaledwie kilkaset gramów. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jakie są dostępne w tej karetce, zapewniają nie tylko bezpieczeństwo naszym najmniejszym pacjentom, ale też poprawiają komfort pracy personelu - podkreśla Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1cank2

Podziel się opinią

Share
d1cank2
d1cank2
Więcej tematów