Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia. Będzie przedłużenie restrykcji do 18 kwietnia

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. Urzędnicy wzięli pod uwagę opinie Rady Medycznej, a także obecną sytuację epidemiczną w Polsce. Przeważyła coraz bardziej dramatyczna sytuacja w szpitalach.

Share
Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia
Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowiaŹródło: PAP
d430add

- Obowiązujące obostrzenia mają być wydłużone do 18 kwietnia, do niedzieli - dowiedzieliśmy się tuż przed konferencją prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, zaplanowaną na środowe przedpołudnie.

A to oznacza, że nadal będą zamknięte salony fryzjerskie, salony urody, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane powyżej 2 tys. m kwadratowych. W sklepach, które pozostają otwarte może przebywać 1 osoba na 15 mkw (do 100 mkw.); z kolei 1 osoba na 20 mkw w sklepach powyżej 100 mkw. Nie zmienią się zasady co do kościołów. Maksymalnie 1 osoba na 20 mkw przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra.

Nadal będą zamknięte siłownie, baseny, restauracje, galerie handlowe (z wyjątkiem aptek, punktów usługowych). Również żłobki i przedszkola nie zostaną otwarte. Także szkoły dla klas I-III.

d430add

O tym, że rząd wydłuża obostrzenia miała przeważyć sytuacja w szpitalach.

- Sytuacja jest bardzo trudna, szczególnie jeśli chodzi o obłożenie infrastruktury szpitalnej. Przez szpitale przetacza się właśnie trzecia fala epidemii - mówił Niedzielski w Polsat News.

Jak dodał, w grupie najbardziej dotkniętych regionów jest Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Małopolska i Podkarpacie.

Z informacji przekazanych przez resort zdrowia w środę wynika, że dla pacjentów z COVID-19 jest 44 440 łóżek, aż 34 691 z nich jest zajętych. Dla chorych jest też dostępnych 4 251 respiratorów, 3 342 urządzeń pozostaje obecnie w użyciu. Są to najgorsze wskaźniki od początku pandemii.

d430add

Niestety, środa przyniosła również rekordową liczbę zgonów. Przekazano, że powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób. Mamy 14 910 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Zdaniem ministra zdrowia, gdy już dojdzie do łagodzenia obostrzeń to w pierwszej kolejności ogłoszony zostanie powrót dzieci do żłobków i przedszkoli oraz uczniów klas I-III do nauki w szkole. Niedzielski mówił, że ma nadzieję, iż nastąpi to jeszcze w kwietniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d430add

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d430add
d430add
Więcej tematów