Trwa ładowanie...

Nowa strefa płatnego parkowania w Krakowie

Od następnego poniedziałku poszerzy się strefa płatnego parkowania w Krakowie. Mieszkańcy Dębnik, którzy do tej pory nie musieli płacić za postój w okolicy swojego domu, będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia i wykupić abonamenty. Dla zatrzymujących się doraźnie w nowych strefach, przygotowano już parkomaty.
Share
Nowa strefa płatnego parkowania w Krakowie
Źródło: ZIKiT
d3h4e4v

- Z myślą o mieszkańcach tych dzielnic Krakowa, które od 1 czerwca obejmie Strefa Płatnego Parkowania, Miejska Infrastruktura Sp. z o.o. rozpoczęła sprzedaż abonamentów postojowych - poinformowała spółka odpowiedzialna za obsługę stref płatnego parkowania.

Poza dołączeniem Dębnik, wprowadzono też korektę na obszarze dzielnicy II i V.

W przypadku Grzegórzek granica przebiegać będzie wzdłuż ul. Rakowickiej do linii kolejowej, dalej do ul. Mogilskiej, następnie rzeką Białuchą do ul. Norwida (z wyłączeniem tejże ulicy) do ul. Grochowskiej (z wyłączeniem tejże ulicy) do al. Beliny - Prażmowskiego, wzdłuż al. Beliny Prażmowskiego (z wyłączeniem tej ulicy) do ul. Olszańskiej, wzdłuż ul. Olszańskiej (z wyłączeniem tejże ulicy) do ul. Rakowickiej. Z kolei na Krowodrzy - strefa postała poszerzona wzdłuż ul. Wrocławskiej (z wyłączeniem tejże ulicy) do ul. Racławickiej, ulicą Racławicką do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. Prądnickiej, wzdłuż ul. Prądnickiej (z wyłączeniem tejże ulicy) do ul. Wrocławskiej.

d3h4e4v

By ułatwić opłaty w strefie, Zarząd Infastruktury Komunalnej i Transportu, zainstalował już nowe parkomaty. Ale mieszkańcy regularnie parkujący, powinni wybrać abonamenty, które są o wiele tańsze.

- Przede wszystkim zachęcamy do korzystania ze sklepu internetowego. Jest to najwygodniejsza forma zakupu abonamentu postojowego. Pozwala oszczędzić czas gdyż zakupu można dokonać o dowolnej porze w każdym dniu tygodnia nie będąc już ograniczonym godzinami otwarcia Biura Strefy Płatnego Parkowania. Szczególnie przydatną funkcją dla nowych użytkowników strefy jest podpowiadanie ulic. To rozwiązanie pozwala w bardzo prosty sposób sprawdzić, w jakiej strefie potrzebujemy wykupić abonament - informuje WP Miejska Infrastruktura.

Mieszkańcy ulic, które zostały włączone do strefy zapłacą za jeden miesiąc 10 zł, a za cały rok 120 zł.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3h4e4v

Podziel się opinią

Share
d3h4e4v
d3h4e4v
Więcej tematów