Trwa ładowanie...

Nowa linia tramwajowa na Śląsku. Możesz pomóc ustalić jej trasę

Już za dwa tygodnie możemy realnie wpłynąć na dalszy ciąg prac przy Katowickim Szybkim Tramwaju. Od 13 do 16 kwietnia odbędą się cztery spotkania, na których zostanie przedstawiona koncepcja budowy, a dzięki mieszkańcom uda się ustalić najbardziej optymalny wariant trasy z Brynowa do Kostuchny.

Share
Nowa linia tramwajowa na Śląsku. Możesz pomóc ustalić jej trasę
Źródło: UM Katowice
d1gfige

„Tramwaj Odrodzenie” - pod takim hasłem rusza akcja informacyjna, skierowana do mieszkańców Katowic. Cykl spotkań, ankiet oraz dyskusje pomogą ustalić przyszłość budowy nowej linii tramwajowej z pętli “Brynów” do pętli “Kostuchna”

- Na spotkania zapraszamy mieszkańców dzielnic Ochojec, Piotrowice i Kostuchna, czyli tych obszarów, przez które będzie jeździł tramwaj. Ale oczywiście mogą przyjść mieszkańcy wszystkich części. Podczas czterech spotkań przedstawimy koncepcje budowy, a mieszkańcy będą mogli wskazać swoje wybory. Dzięki zainteresowanym, którzy wypełnią ankiety uda się wskazać preferowany wariant – mówi Wirtualnej Polsce Anna Pomykała z biura prasowego.

Spotkania odbędą się:

- 13.04.2015 Gimnazjum nr 19 im. H.Sławika, ul. Spółdzielczości 2 (godz. 17.30)
- 14.04.2015 V Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego, ul. Jankego 65 (godz. 17.30)
- 15.04.2015 Szkoła Podstawowa nr 27 im. W.Szafera, ul. Łętowskiego 18 (godz. 17.30)
- 16.04.2015 Bażantowo Sport, ul. Pijarska 3 (godz. 17.30)

Według urzędników nowa linia, w zależności od wskazanego wariantu, może być ukończona jeszcze w tej kadencji Marcina Krupy, urzędującego prezydenta Katowic.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1gfige

Podziel się opinią

Share
d1gfige
d1gfige
Więcej tematów