Trwa ładowanie...
d2yysr9

Nowa estakada i nowe połączenia w komunikacji. Duże zmiany od września na krakowskich drogach

Po dwóch latach zakończyły się prace przy budowie estakady Lipska - Wielicka. Jedna z najważniejszych inwestycji miejskich, zostanie otwarta 31 sierpnia. Jednak wraz z jej uruchomieniem, czeka nas sporo zmian w komunikacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa estakada i nowe połączenia w komunikacji. Duże zmiany od września na krakowskich drogach
(ZIKiT)
d2yysr9

Choć oficjalne otwarcie będzie 31 sierpnia, to pierwsze tramwaje na nowej trasie zobaczymy dopiero w pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Od września estakada połączy dwie części Podgórza, a na trasie kursować będą linie 9, 11 oraz 50.

Ale na realizacji projektu skorzystają również piesi i rowerzyści. Zgodnie z planami, wzdłuż nowego torowiska jest chodnik i ścieżka dla jednośladów. Dzięki czemu będzie można bezpiecznie dojechać z Wielickiej na Bagry.

Ale poza nową estakadą, czeka nas jeszcze kilka innych zmian organizacyjnych w komunikacji miejskiej - autobusy i tramwaje będą pojawiać się na przystankach częściej ze względu na wprowadzenie powakacyjnego rozkładu jazdy, który ma obsłużyć większą liczbę pasażerów.

d2yysr9

- Zostały wprowadzone również linie tymczasowe (71, 72, 74) ze względu na trwającą wciąż przebudowę torowiska w ul. Dunajewskiego i związana z tym ograniczoną przepustowość na trasach wokół I obwodnicy. Te wszystkie czynniki sprawiły, że zmieniają się stałe trasy wielu linii autobusowych i tramwajowych, dlatego prosimy pasażerów o sprawdzenie nowości na swojej trasie dojazdu - poinformował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2yysr9

Podziel się opinią

Share
d2yysr9
d2yysr9
Więcej tematów