Trwa ładowanie...
Gdańsk

Nocna akcja gdańskich feministek. "Katolitaryzm stop!"

"Gdańskie dziewuchy" rozwiesiły na kościołach transparenty z antyklerykalnymi hasłami oraz apelami do duchownych. Jak tłumaczą organizatorki akcji, była ona odpowiedzią na mszę dla działaczy ONR, która odbyła się w parafii św. Barbary.

Share
Nocna akcja gdańskich feministek. "Katolitaryzm stop!"Źródło: Facebook.com
d2nmc3g

Na przebarwionych czerwoną farbą kawałkach materiału oraz na oddzielnych plakatach znalazły się hasła wymierzone w księży. Mogliśmy przeczytać na nich m.in.: "Zgubiliście Boga księża – Szukajcie!", "Gdzie zgubiliście Boga, księża?", "Za dużo pychy", "Za mało pokory" czy "Katolitaryzm stop!". Na kościele św. Barbary, gdzie podczas zjazdu ONR odbyła się specjalna msza dla jego członków, zawisły również transparenty z napisami "Wstyd" i "Hańba".

Działaczki opublikowały zdjęcia z protestu i zamieściły pokaźną listę zastrzeżeń do księży.

- Gdzie zgubiliście Boga, księża? Czemu nie szukacie? Zamiast wierzyć i pokornie służyć - budujecie katolitaryzm! Zamiast pomagać chorym i niepełnosprawnym, wspierać na sposób wszelki opiekunów i rodziców osób niepełnosprawnych – upajacie się nawoływaniem do cierpienia i własną na nie niewrażliwością! - czytamy.

Zobacz także: Hołd złożony Żydom zaskoczył komentatora WP. „To jest niesamowite”

Kobiety oskarżają duchownych również o to, że, podobnie jak biblijny Judasz, księża zdradzili Jezusa dla "srebrników". Jak twierdzą feministki, duchowni "nastają na wolną wolę" kobiet i "stawiają ludzi ponad Bogiem". Zarzuciły im także gloryfikowanie nacjonalizmu i wzmacnianie podziałów w polskim społeczeństwie.

d2nmc3g

- Opamiętajcie się! Za dużo pychy, za mało pokory! Księża! Nawróćcie się i żałujcie za grzechy! Idźcie służyć potrzebującym! - apelowały "Gdańskie dziewuchy".

To druga nocna akcja trójmiejskich feministek. Poprzednia odbyła się pod koniec marca tego roku w ramach "czarnego piątku".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2nmc3g

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nmc3g
d2nmc3g
Więcej tematów