Trwa ładowanie...
dunuq84

Noc Świętojańska w Krakowie. Wiele atrakcji podczas imprezy "Wianki - Święto Muzyki"

"Wianki - Święto Muzyki" zbliżają się wielkimi krokami. W Krakowie poza zabawą w rytmie najlepszej muzyki, odbędą się również warsztaty i konkurs na najpiękniejszy wianek. Start imprezy w sobotę o godz. 15.00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noc Świętojańska w Krakowie. Wiele atrakcji podczas imprezy "Wianki - Święto Muzyki"
(Fotografia konkursowa, aut. Robert Słuszniak / Krakowskie Biuro Festiwalowe)
dunuq84

Program główny "Wianków - Święta Muzyki" wypełnią dźwięki płynące z trzech scen: Hard Rock Cafe na Rynku Głównym, klasycznej na pl. Szczepańskim i folkowej na Małym Rynku.

- To jednak nie wszystko - tak jak w zeszłym roku, lwią część programu przygotowaliśmy wspólnie z tymi, którzy organizują koncerty w Krakowie na co dzień. Krakowskie Granie liczące blisko 40. dodatkowych pozycji w programie, przygotowane z 11 klubami i 6 organizacjami z Krakowa znów pokazuje ogromny potencjał kulturalny miasta - przekazała Wirtualnej Polsce Edyta Nowak z biura prasowego Krakowskiego Biura Festiwalowego.

- Chciałabym, żeby z roku na rok przybywało partnerów, a Wianki niczym w soczewce skupiały wszystkie inicjatywy muzyczne miasta. Niech to będzie muzyczny Kraków w pigułce! - dodała Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

dunuq84

Potańczyć będzie można także nad Wisłą w Metaformie na koncercie polskich i argentyńskich tang przedwojennych, które zaśpiewają Limboski i Carlos Roulet. Wcześniej w tym samym miejscu odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci "Co słychać?".

Również nad rzeką, między mostem Grunwaldzkim i Dębnickim stanie kilkanaście stanowisk, przy których w pleceniu wianków pomogą zawodowi floryści z krakowskich kwiaciarni. Każdy, kto chce upleść wianek może przynieść własne materiały lub skorzystać z tych przygotowanych przez organizatorów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dunuq84

Podziel się opinią

Share

dunuq84

dunuq84
Więcej tematów