Trwa ładowanie...
d4fyywv
d4fyywv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nina Terentiew złożyła wymówienie

Dyrektor Drugiego Programu Telewizji Polskiej
Nina Terentiew złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. Nie
wyklucza współpracy z TVP, ale nie chce już z nią być związana
etatowo. Zrobiłam w Dwójce wszystko, co było do zrobienia. Jako
menadżer chcę rozpocząć nowy etap w moim życiu i podjąć nowe
wyzwania - powiedziała Terentiew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4fyywv

Prezes TVP Bronisław Wildstein przyjął rezygnację Terentiew, jednocześnie złożył jej propozycję objęcia innego stanowiska w telewizji publicznej. Terentiew nie chciała zdradzić, o jakie stanowisko chodzi; nie ujawniła tego także TVP.

Będę najprawdopodobniej pracowała do końca września, bo tak ustaliliśmy i o to mnie prosił prezes. Ja nie wykluczam współpracy z telewizją, natomiast nie sądzę, że chciałbym być z nią związana etatowo - powiedziała Terentiew.

Podkreśliła, że jej odejście nie ma związku z pojawieniem się na Woronicza Bronisława Wildsteina. Ja nie uciekłam ze strachu przed prezesem. Nie ma we mnie żalu ani urażonych chorych ambicji. Dwójka była wielką moją radością, ale prezes chce zbudować w TVP wszystko od nowa i ma do tego prawo. Ja chcę zacząć nowy etap jako menadżer, bo tu już nic więcej nie zrobię, a jednocześnie chcę dać szansę komuś innemu zrobienia w Dwójce czegoś innego, może jeszcze lepszego- dodała.

d4fyywv

Terentiew podkreśliła, że do końca września ma jeszcze dużo pracy. Mam do wykonania wiele zadań i je wykonam: muszę stworzyć dobrą ramówkę i wyposażyć ją w dobre propozycje.

Byłam dyrektorem Dwójki blisko dziewięć lat i uznałam, że zrobiłam wszystko, co miałam do zrobienia, bo badania za 2005 r. wykazały, że Dwójka osiągnęła największe wyniki oglądalności od dziewięciu lat. Wspólnie ze wspaniałym zespołem udało nam się zbudować stabilną antenę o wielkiej lojalności widzów - podkreśliła Terentiew.

Oprócz tego, że jest dyrektorem Terentiew prowadzi też w TVP 2 talk-show "Bezludna Wyspa". Pytana, czy program nadal będzie się ukazywał, powiedziała, że nie rozmawiała jeszcze o tym z prezesem Wildsteinem.

Ja nie zabieram jutro torebki, nie pakuję biurka, bo mam do wykonania kilka zadań i na pewno w którejś z rozmów podejmę temat Bezludnej Wyspy i zapytam, jak prezes to widzi - powiedziała szefowa Dwójki.

d4fyywv

Nina Terentiew karierę dziennikarską rozpoczęła w 1970 roku w Polskim Radiu Koszalin. W 1971 roku trafiła do Redakcji Publicystyki Kulturalnej TVP. Przygotowywała m.in. felietony do programu kulturalnego "Pegaz", programy z cyklu "XYZ" oraz "Godzina z..." i reportaże z imprez artystycznych. Od 1992 roku prowadzi własny program "Bezludna Wyspa". Dyrektorem TVP 2 Terentiew była od 1998 r. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia Terentiew rozpocznie się pierwszego lipca.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów