Trwa ładowanie...
d12nkvo

Niesamowity manewr najdroższych myśliwców świata F-35

Upubliczniono zdjęcia, na których widać, jak najnowszy myśliwiec wielozadaniowy USA strzela rakietą, będąc "na plecach".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niesamowity manewr najdroższych myśliwców świata F-35
(F-35 Lightning II Joint Program Office)
d12nkvo

*W teście użyto pocisku typu powietrze-powietrze AIM-9x. *Wszystko po to, aby myśliwca piątej generacji nic nie zaskoczyło w walce. By utrudnić zadanie, samolot leciał odwrócony - "na plecach".

To niestandardowy manewr, który piloci będą wykonywać raczej bardzo rzadko. Musimy jednak mieć pewność, że samolot oraz rakiety potrafią działać w skrajnych warunkach – mówi James Shepherd, jeden z głównych inżynierów Bazy Lotniczej Marynarki Patuxent River

W firmie Lockheed Martin, która stworzyła myśliwiec, mają zatem powody do dumy. To kolejny zaliczony test. Wcześniej sprawdzono jeszcze czy F-35 będzie w stanie prawidłowo wystrzelić podczas ujemnego przeciążenia.

d12nkvo

*Zdjęcia z testu ze strzelania na plecach pojawił się niedługo po Paris Air Show. *Tam piloci wykonywali różne karkołomne manewry za sterami F-35 latając na granicy możliwości maszyn.

Wokół F-35 jest jednak wiele kontrowersji. *Chodzi bowiem o koszt jego opracowania. Badania nad myśliwcem pochłonęły już ponad 55 mld dol. (ok. 205 mld zł). Cena jednej maszyny to w zależności od wersji waha się od 98 do 116 mln dol. (366-433 mln zł). Ta kwota nie obejmuje zakupu silnika. *Koszty opracowania i zakupu F35 krytykował Donald Trump.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d12nkvo

Podziel się opinią

Share
d12nkvo
d12nkvo
Więcej tematów