Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie ma sygnałów o zagrożeniach w Polsce

Wiceminister obrony narodowej Janusz Zemke
zapewnił, że obecnie nie ma żadnych sygnałów o jakichś
nadzwyczajnych zagrożeniach dla terytorium Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Zemke powiedział dziennikarzom, że w takich sytuacjach jak ta, która powstała po czwartkowych eksplozjach w Londynie, natychmiast sprawdzane jest, czy wszystkie systemy są w stanie gotowości i czy są sygnały o zagrożeniach.

W takich sytuacjach służby państwa wiedzą, co powinny robić. Są to zachowania rutynowe, polegające na zwracaniu większej uwagi na osoby, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie, i na baczniejszym pilnowaniu miejsc, przez które przemieszczają się bardzo duże ilości osób - powiedział wiceszef MON.

Poinformował też, że miał kontakt ze służbami operacyjnymi i nic nie wskazuje, by w Polsce było obecnie jakieś dodatkowe zagrożenie. Żadnych sygnałów tego typu nie mamy - podkreślił Zemke.

Qaqwqwrqw

Powiedział, że nic mu nie wiadomo, by polskie służby miały wcześniej jakieś sygnały o zagrożeniu dla Londynu.

Każdy sygnał, który mamy, dotyczący realnego zagrożenia, natychmiast przekazujemy państwu, które to dotyczy. W tej sprawie nic mi nie wiadomo, byśmy jakieś sygnały, na przykład od wywiadu, otrzymywali - powiedział Zemke.

W czwartek przed południem kilkoma stacjami londyńskiego metra wstrząsnęły silne eksplozje. Chwilę później nadeszły informacje o wybuchach w trzech autobusach w centrum Londynu. Są zabici i ranni.

Według telewizji ITV, ofiar śmiertelnych jest co najmniej 20. Reuter informuje, powołując się na źródła medyczne, że na stacji metra Aldgate jest co najmniej 90 ofiar - zabitych i rannych. Świadkowie widzieli tam zalanych krwią ludzi, wychodzących i wynoszonych z metra.

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw