Trwa ładowanie...
d3mivu3

Nie będzie parku kulturowego na Krupówkach?

• Co dalej z parkiem kulturowym na Krupówkach?
• Nie wiadomo, kiedy i czy uda się wprowadzić ograniczenia w Zakopanem
• Sprawa będzie miała swój finał w sądzie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie parku kulturowego na Krupówkach?
(www.radiokrakow.pl)
d3mivu3

Zakopiańscy przedsiębiorcy nie chcą zgodzić się na wprowadzenie parku kulturowego na Krupówkach. Ich zdaniem to ograniczanie swobód i wprowadzenie niepotrzebnego zamieszania. Dlatego przepisy, które miały wejść w życie już w lipcu, zostały zaskarżone do sądu.

Nowe prawo zakazuje przesadnej reklamy oraz handlu poza lokalem. Czyli to z czym nam się teraz kojarzą Krupówki - tandeta i jarmarczne produkty na całej szerokości ulicy - miały zniknąć już za 5 miesięcy.

Ale teraz uchwała radnych stoi pod znakiem zapytania. Grupa przedsiębiorców zaskarżyła nowe prawo. Uznają, że sprzedaż tylko wewnątrz lokalu doprowadzi do bankructwa. Mimo to włodarze nie dają za wygraną.

d3mivu3

- W taki sposób miasto nie może działać. Będziemy wprowadzali przepisy, by uchronić nasze dziedzictwo kulturowe - mówi Wiktor Łukaszczyk, zastępca burmistrza Zakopanego.

Park kulturowy to jedna z form zabezpieczenia zabytków - chroni określony obszar krajobrazu kulturowego oraz wyróżniające się krajobrazowo tereny z zabytkami nieruchomymi, charakterystycznymi dla miejscowej tradycji budowlanej i osadniczej.

Jednym z miast, które wprowadziło restrykcyjne prawo, był Kraków.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3mivu3

Podziel się opinią

Share
d3mivu3
d3mivu3