Trwa ładowanie...

Nie będzie parku kulturowego na Krupówkach?

• Co dalej z parkiem kulturowym na Krupówkach?
• Nie wiadomo, kiedy i czy uda się wprowadzić ograniczenia w Zakopanem
• Sprawa będzie miała swój finał w sądzie

Share
Nie będzie parku kulturowego na Krupówkach?
Źródło: www.radiokrakow.pl
d2n066k

Zakopiańscy przedsiębiorcy nie chcą zgodzić się na wprowadzenie parku kulturowego na Krupówkach. Ich zdaniem to ograniczanie swobód i wprowadzenie niepotrzebnego zamieszania. Dlatego przepisy, które miały wejść w życie już w lipcu, zostały zaskarżone do sądu.

Nowe prawo zakazuje przesadnej reklamy oraz handlu poza lokalem. Czyli to z czym nam się teraz kojarzą Krupówki - tandeta i jarmarczne produkty na całej szerokości ulicy - miały zniknąć już za 5 miesięcy.

d2n066k

Ale teraz uchwała radnych stoi pod znakiem zapytania. Grupa przedsiębiorców zaskarżyła nowe prawo. Uznają, że sprzedaż tylko wewnątrz lokalu doprowadzi do bankructwa. Mimo to włodarze nie dają za wygraną.

- W taki sposób miasto nie może działać. Będziemy wprowadzali przepisy, by uchronić nasze dziedzictwo kulturowe - mówi Wiktor Łukaszczyk, zastępca burmistrza Zakopanego.

Park kulturowy to jedna z form zabezpieczenia zabytków - chroni określony obszar krajobrazu kulturowego oraz wyróżniające się krajobrazowo tereny z zabytkami nieruchomymi, charakterystycznymi dla miejscowej tradycji budowlanej i osadniczej.

Jednym z miast, które wprowadziło restrykcyjne prawo, był Kraków.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2n066k

Podziel się opinią

Share
d2n066k
d2n066k
Więcej tematów