Trwa ładowanie...

Nauczanie zdalne. Szkoła w Gdyni zawiesza zajęcia. Brakuje nauczycieli

Koronawirus wpłynął na edukację w Polsce. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdyni zawiesił tymczasowo prowadzenie zajęć. Wszystko przez braki kadrowe. Na zwolnieniu lekarskim przebywa kilkunastu nauczycieli.

Share
Nauczanie zdalne. Szkoła w Gdyni zawiesza zajęcia. Brakuje nauczycieli
Nauczanie zdalne. Szkoła w Gdyni zawiesza zajęcia. Brakuje nauczycieliŹródło: Getty Images
d3mz6cx

W komunikacie zamieszonym na stronie Urzędu Miasta czytamy, że Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdyni nie będzie funkcjonować od 26 października do 6 listopada. Powodem decyzji dyrekcji jest brak odpowiedniej liczby nauczycieli.

"Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że (…) pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół" - napisano w oświadczeniu.

d3mz6cx

Aktualnie aż 17 nauczycieli i 5 pracowników szkoły przebywa na zwolnieniu lekarskim. W placówce zdiagnozowano też zakażenie koronawirusem. Chorych jest trzech nauczycieli i dwóch pracowników.

Zobacz też: Strajk Kobiet w Warszawie. "Straż kościoła" blokuje media. "Niech pan leci na skargę"

Łącznie w szkole uczy się 276 dzieci, a 60 z nich obecnie przebywa na kwarantannie.

d3mz6cx

Nauczanie zdalne. Szkoła w Gdyni zamknięta

W komunikacie zapewniono również, że zarówno dyrekcja szkoły, jak i jej pracownicy oraz władze miasta starały się przestrzegać wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Wprowadzono też rozwiązania organizacyjne, jednak i to nie wystarczyło, aby uchronić placówkę przed wystąpieniem zakażenia.

"Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że w obecnych warunkach - faktycznych i legislacyjnych - pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół" - tłumaczą gdyńscy urzędnicy.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 to pierwsza placówka w Gdyni, gdzie konieczne było zawieszenie zajęć - podaje polsatnews.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mz6cx

Podziel się opinią

Share
d3mz6cx
d3mz6cx
Więcej tematów