WP
WP
Nasz Dziennik

"Nasz Dziennik" krytykuje Szczukę

"Nasz Dziennik" pisze o okrutnym popisie Kazimiery Szczuki, historyka literatury, krytyka literackiego, frontmenki polskiego feminizmu, która przedrzeźniała osobę niepełnosprawną - Madzię Buczek, założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci w talk-show Kuby Wojewódzkiego na antenie telewizji Polsat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jak dodaje dziennik, ani prowadzący, ani widownia nie protestowali. Przejaw tej swoiście pojmowanej "wrażliwości" pani krytyk wywołał szeroką falę oburzenia. Na jednym z najbliższych posiedzeń sprawą zajmie się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Zaczęło się od żartu o jej rzekomej wizycie w Radiu Maryja lub Telewizji Trwam. Pani krytyk wykluczyła taką możliwość, po czym stwierdziła, że "jest zafascynowana pewną postacią z Radia Maryja". Założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Madzię Buczek, bo o niej mowa, nazwała "starą dziewczynką", po czym - wielce z siebie zadowolona - zaczęła imitować i wyśmiewać jej sposób mówienia, a także to, co mówi.

"Ale ona ma jakąś ksywkę, nie wiem, "Siostra Modlitwa"?" - dociekał zadowolony z siebie Wojewódzki, przekonany najwyraźniej, że zadaje zabawne i błyskotliwe pytanie. Czyżby nie wyobrażał sobie bardziej zabawnego tematu niż ludzkie cierpienie, ból, niepełnosprawność i silna wiara wbrew wszelkim przeciwnościom? - zastanawia się dziennikarka "Naszego Dziennika"?

WP

"Nasz Dziennik" pisze też, że gdy Madzia dowiedziała się o wypowiedziach Szczuki była spokojna. Powiedziała tylko, że będzie się za panią Szczukę modlić.

- To bardzo niesmaczne i brzydkie. Tak się po prostu nie robi i jest to niezgodne z ideałami humanizmu - komentuje ten urywek programu Paweł Jaros, Rzecznik Praw Dziecka. Podobnie zaregował Wojciech Dziomdziora, członek KRRiT. - Ja osobiście jestem uderzony, najdelikatniej mówiąc, daleko posuniętym brakiem wyczucia i smaku w tym fragmencie programu i mam nadzieję, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zbada tę sprawę w szerszym kontekście, pod kątem tego, czy nie została złamana ustawa o radiofonii i telewizji- stwierdził.

Więcej: Nasz Dziennik - Kpiny z cierpienia

Polub WP Wiadomości
WP
WP