Trwa ładowanie...

Narkotyczny zabójca. Policja podała swoje dane ws. fentanylu

Policja reaguje na rosnące niepokojące informacje ws. szerszego pojawienia się silnego narkotyku w Polsce - fentanylu. Od stycznia 2022 r. do połowy kwietnia 2024 r. policjanci zabezpieczyli dokładnie 252,2 g tej substancji.

Policja - zdjęcie ilustracyjnePolicja - zdjęcie ilustracyjneŹródło: Licencjodawca, fot: Radek Pietruszka
d3npbgb
d3npbgb

W sobotnim komunikacie Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, bazującym na danych Biura Kryminalnego, podano, że w Polsce nie stwierdzono przypadków wytwarzania fentanylu oraz nie skonfiskowano również innych substancji, które do tego by służyły.

Choć ilość przejętego fentanylu wydaje się mała, w przypadku tego narkotyku nawet minimalna dawka może okazać się śmiertelna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czarne kłęby dymu przy lotnisku. Nagranie świadka pożaru pod Brukselą

W Polsce najczęściej do nielegalnego obrotu fentanylem dochodzi poprzez fałszywe recepty lub kradzież leku, który te substancje zawiera, choć policja wskazuje też na to, że proszek lub tabletka mogą również pochodzić z przemytu.

Jak poinformowano w komunikacie, przez ostatnie kilkanaście miesięcy policja prowadziła 20 postępowań przygotowawczych związanych z fentanylem, w ich toku ustalono 22 podejrzanych.

d3npbgb

Zaznaczono, że przypadki zabezpieczenia narkotyku oraz liczba prowadzonych w tych sprawach postępowań stanowią marginalny udział w całości rynku narkotykowego w Polsce. Tylko w 2023 roku policja wszczęła 37 728 postępowań ws. narkotyków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3npbgb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3npbgb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj