Trwa ładowanie...
d3okye1
d3okye1

Namawiał brata do dręczenia kota, przed sądem żałuje

Gimnazjalista, który nakręcił film o znęcaniu się nad kotem, stanął przed sądem dla nieletnich w Krakowie. 15-latek wyraził ubolewanie, że namawiał brata do znęcania się nad zwierzęciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3okye1

Sprawa dotyczy filmu, umieszczonego w internecie, na którym mały chłopiec znęca się nad kotem, trzymając go m.in. za głowę i uderzając nim o ściany. Doniesienie w tej sprawie, dotyczące znęcania się nad zwierzęciem, złożyło na policję Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" w Gdyni.

Policja szybko ustaliła, że film zamieścił w internecie gimnazjalista z Krakowa. Potem dotarła do jego kolegi, który był autorem filmu. Prokuratura, która prowadziła w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, przekazała materiały do sądu dla nieletnich.

We wtorek sąd rodzinny przesłuchał nastolatka i jego matkę. Chłopak przyznał się, że podżegał młodszego brata do znęcania się nad zwierzęciem i stwierdził, że tego żałuje. Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Rafał Lisak, sąd wyznaczył termin badania w rodzinnym ośrodku diagnostyczno-konsultacyjnym i odroczył rozprawę.

d3okye1

Cztery koty oraz dwa psy, jakie znajdowały się u rodziny, trafiły do schroniska, a potem do opiekunów tymczasowych.

Jak poinformował sędzia Lisak, w przypadku gimnazjalisty, który według prawa nie popełnia przestępstwa, ale może dopuścić się czynu karalnego, sąd może zastosować środki wychowawcze, np. nadzór kuratora lub umieszczenie w ośrodku wychowawczym.

NaSygnale.pl: 9-latek bawił się dezodorantem - doszło do tragedii

d3okye1

Podziel się opinią

Share
d3okye1
d3okye1
Więcej tematów