Trwa ładowanie...

Największe targi książkowe w Polsce z utrudnieniami. Sprawdź, jak dojechać na Expo

W czwartek, 22 października, rozpoczynają się Targi Książki w Krakowie. Ale największa impreza branżowa w Polsce, w tym roku może mieć problem z utrzymaniem dobrej frekwencji. Na głównej trasie dojazdowej odbywa się półmaraton i trzeba liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Share
Największe targi książkowe w Polsce z utrudnieniami. Sprawdź, jak dojechać na Expo
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil WPDK
dm8rx78

W Krakowie trwa wielkie święto wydawców i czytelników - obok Festiwalu Conrada, w czwartek rozpoczynają się Targi Książki. Impreza, która rokrocznie skupia dziesiątki tysięcy pasjonatów literatury, w tym roku może mieć problem z pobiciem rekordu frekwencji.

Wszystko za sprawą odbywających się w sobotę zawodów na ulicach Krakowa. Dwie imprezy biegowe: 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz Krakowska Piątka z PZU, spowodują duże utrudnienia w ruchu drogowym.

dm8rx78

Częściowo zamknięty będzie ruch tramwajowy na al. Pokoju, czyli głównej drogi dojeżdżającej do hal, ale organizatorzy Targów Książki zapowiedzieli, że zostanie będzie komunikacja alternatywna. Między Dworcem Głównym (ul. Pawia) a EXPO Kraków kursować będzie specjalny EXPO BUS dowożący bezpośrednio na Targi. Jednak nie będzie ona kursowała tak często, jak regularne tramwaje.

Organizatorzy imprezy sportowej zapowiadają, że utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:30

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dm8rx78

Podziel się opinią

Share
dm8rx78
dm8rx78
Więcej tematów