Trwa ładowanie...

Najważniejsza impreza biegowa już wkrótce w Krakowie

W przyszłym miesiącu miasto zmieni się w biegową stolicę Polski. Od 17 do 19 kwietnia odbędą się kolejne Krakowskie Spotkania Biegowe. Znamy już pełen kalendarz imprezy. Organizatorzy wypowiedzieli się także na temat ewentualnych utrudnień w ruchu.

Share
Najważniejsza impreza biegowa już wkrótce w Krakowie
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d1yhn3t

W 2015 roku, poza niedzielnym PKO Cracovia Maraton, w ramach KSB odbędą się m.in.:

- 17.04: Bieg Nocny na 10 km (start o godz. 20:30)
- 18.04: Biegi Radia RMF FM
- godz. 11.30 - Bieg Par Radia RMF FM
- godz. 12.00 - Bieg o Puchar Radia RMF FM
- godz. 13.00 - Mini Cracovia Maraton wraz z Krakowskim Biegiem Rodzin
- godz. 15.00 - Cracovia Maraton na Rolkach

d1yhn3t

Zwieńczeniem imprezy będzie bieg na królewskim dystansie 42,195 km, czyli Cracovia Maraton. W tym roku po raz pierwszy pod nową nazwą - PKO Cracovia Maraton.

- Trasa będzie prowadziła od Rynku przez ulicę Grodzką, Aleje Reymonta, okolice Błoń, Marii Konopnickiej do Ronda Matecznego, bulwarami w stronę mostu Kotlarskiego i powrót bulwarami na Rynek. Na tej trasie będą dwie pętle - mówi Wirtualnej Polsce Agnieszka Biernat, kierownik działu marketingu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W ubiegłych latach, z powodu organizacji imprez sportowych, część mieszkańców skarżyła się na paraliż miasta. W tym roku, trasa ma być optymalna dla wszystkich.

- Nie unikniemy krytyki, ale trasa będzie zabezpieczona profesjonalnie. Do dwóch tygodni przed imprezą chcemy dotrzeć do mieszkańców i osób korzystających z miejsc znajdujących się na trasie. Nie da się mieć cukierka i zjeść cukierka. Staramy się, by były jak najmniejsze utrudnienia. Ale jeśli ktoś zacznie biegać, to może przyjdzie kibicować, a nie szukać dziury w całym - mówi WP Krzysztof Kowal, dyrektor 14. PKO Cracovia Maraton.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1yhn3t

Podziel się opinią

Share
d1yhn3t
d1yhn3t
Więcej tematów