Trwa ładowanie...

Najlepsze gołębie świata. Można je podziwiać na Olimpiadzie w Poznaniu

Setki gołębi pocztowych, w tym najlepsze okazy na świecie od piątku można oglądać w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów to największa tego typu impreza w kraju.

Share
Najlepsze gołębie świata. Można je podziwiać na Olimpiadzie w Poznaniu
Źródło: WP.PL, Fot: WP.PL
d2iz41v

Na powierzchni ponad 25 tys. m2 organizatorzy targów ustawili stoiska z nowościami produktowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami dla hodowców, a także bogatą ekspozycją gołębi pocztowych z najbardziej cenionych hodowli na świecie.

Targi to również doskonała okazja do podzielenia się specjalistyczną wiedzą na temat pielęgnacji i hodowli gołębi, a także wymiany doświadczeń i spotkań z przedstawicielami branży.

d2iz41v

Olimpijska parada Gołębi Pocztowych
Zwiedzający Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów poruszają się po pięciu pawilonach wystawowych. Zainteresowanych przyciągnie na pewno ten, w którym organizatorzy zgromadzili najpiękniejsze okazy gołębi olimpijskich.

Udział w targach potwierdziło blisko dwustu wystawców z 14 krajów świata. Większość hodowli pochodzi z Belgii, Holandii, Niemiec i Włoch. Nie zabraknie także najlepszych hodowców z Polski.

– Pod względem powierzchni Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów będą największym wydarzeniem w naszym kraju. Pokaźna ekspozycja wystawy plasuje je także w czołówce wiodących imprez o tej tematyce na świecie, które spokojnie można porównać do targów odbywających się u naszych zachodnich sąsiadów – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor targów.

Jednak najważniejszym punktem targów jest 36. Olimpiada Gołębi Pocztowych, w Polsce organizowana dopiero po raz czwarty (ostatnia miała miejsce w Poznaniu w 2011 roku).

d2iz41v

– Na to niezwykle prestiżowe wydarzenie czekają z niecierpliwością wszyscy hodowcy na świecie, którzy profesjonalnie podchodzą do tematu hodowli gołębi pocztowych – zapewnia Łukasz Rachubiński. – Hodowla gołębi pocztowych w naszym kraju ma długą tradycję. To wielka pasja, sposób na życie, niezwykle ważne hobby i zamiłowanie przekazywane z pokolenia na pokolenie – dodaje dyrektor Rachubiński.

Gołębie z 33 delegacji rywalizują w aż 14 kategoriach. 19 z nich wystawi po 40 ptaków z najbardziej prestiżowych hodowli na świecie. W szranki staną też ptaki z najbardziej odległych zakątków globu, jak Chiny, Japonia, Indie, Republika Południowej Afryki, Kuby czy Filipin.

Produkty na medal

Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów to także spotkania, prelekcje i szkolenia, m.in. na temat problemów grzybiczych w hodowli oraz leczenia gołębi produktami ziołowymi i lekami.

Tradycyjnie już najbardziej innowacyjnym i wytwarzanych w oparciu o najwyższej klasy technologie produktom eksperci przyznali prestiżowy Złoty Medal MTP. Wśród wyróżnionych znalazły się: urządzenie Benzing Live, które rejestruje i powala porównać wyniki gołębi z całego świata; urządzenie Benzing M3, czyli nowoczesny zegar dla gołębi oraz antena Benzing Speed Antenna.

Teraz głos mają konsumenci. Najlepsze naszym zdaniem produkty można wskazywać w internecie na stronie www.zlotymedal.com oraz na miejscu w tzw. Strefach Mistrzów, czyli na specjalnie oznaczonych stoiskach.

Targi potrwają do 27 stycznia. Bilety dostępne są na stronie www.bilety.mtp.pl.
Więcej informacji o targach można znaleźć na stroniewww.targigolebi.pl.

d2iz41v

Podziel się opinią

Share
d2iz41v
d2iz41v
Więcej tematów