Trwa ładowanie...

Na Śląsku odbędzie się "Silesiaman". Mordercze zawody w samym sercu Katowic

W tym roku po raz pierwszy na Śląsku zostaną rozegrane zawody triathlonowe na dystansie połowy Ironmana. Oznacza to, że Ślązacy powalczą w jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych o tytuł "Silesiamana".
Share
Na Śląsku odbędzie się "Silesiaman". Mordercze zawody w samym sercu Katowic
Źródło: Archiwum prywatne
d2hoay5

- Etixx Silesiaman Triathlon to druga edycja zawodów - mówi Wirtualnej Polsce Marek Witor, koordynator zawodów. - Po zeszłorocznym debiucie, organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę imprez, powiększyć limit zawodników oraz zwiększyć dystanse. Zeszłoroczny Silesiaman, składał się z trzech edycji zawodów, w 2015 zrobimy ich pięć, w tym najważniejsze dla nas zawody - czyli triathlon na dystansie 1/2 Ironmana - dodaje.

Tym samym po raz pierwszy na Śląsku odbędą się zawody na dystansie 70.3, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i półmaraton. Wszystko w ściśle określonych limitach czasowych.

- Sporty wytrzymałościowe są bardzo monotonne i trzeba dużo determinacji, aby motywować się do pracy. Trening do trzech dyscyplin jest bardzo fajnym urozmaiceniem treningu i jest trochę jak gra w golfa, czyli nigdy do końca nie jest się zadowolonym z przygotowania do każdej dyscypliny - mówi WP Daniel Wójcik, dyrektor i pomysłodawca cyklu Silesiaman. - Najlepsi triathloniści to pływacy i czasami kolarze. Każda dyscyplina z osobna wydaje się łatwa, ale po koszcie energetycznym związanym z pływaniem i potem kilku godzinach na rowerze, wychodząc na półmaraton mamy nogi zmęczone tak, jak gdybyśmy przebiegli 30 km. Dlatego właśnie jest to jedna z najtrudniejszych dyscyplin na świecie - tłumaczy dalej Wójcik.

d2hoay5

Harmonogram Silesiaman w tym sezonie:

- 3 maja - Katowice Duathlon - 5,2 km bieg , 22,5 km rower, 3,5 km bieg
- 31 maja - Pszczyna Triathlon - 1/8 IM
- 14 czerwca - Gliwice Triathlon - 1/8 IM
- 2 sierpnia - Park Śląski MTB Triathlon - 500m pływanie , 20 km rower , 5 km bieg
- 30 sierpnia - Katowice Triathlon - 1/2 IM , 1/4 IM

Więcej informacji na stronie zawodów: www.silesiamantriathlon.pl

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2hoay5

Podziel się opinią

Share
d2hoay5
d2hoay5
Więcej tematów