Trwa ładowanie...
d2pf043

Na krakowskim Kazimierzu pojawi się "rondo naleśnikowe"

Na krakowskim Kazimierzu zmieni się organizacja ruchu. Jednak nie za sprawą wielkich remontów, do których w ostatnim czasie przygotowuje nas miasto, a "ronda naleśnikowego".
Share
Na krakowskim Kazimierzu pojawi się "rondo naleśnikowe"
Źródło: Youtube
d2pf043

Jeszcze w tym tygodniu, na rogu ulic Mostowej, Bocheńskiej i Bonifraterskiej zostanie położony kawał gumy w kształcie koła. Tzw. naleśnik ma zmienić organizację ruchu na skomplikowanym dla wielu skrzyżowaniu. Od przyszłego tygodnia przy Placu Wolnica, będziemy poruszać się jak na rondzie.

- Obecnie, mimo właściwego oznakowania, dochodziło w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji, wynikających z błędnego określania przez kierowców, kto ma pierwszeństwo. Wprowadzenie ruchu okrężnego ma rozwiązać ten problem. Dzięki zastosowaniu nakładki wprowadzenie tej zmiany nie wiąże się z koniecznością przebudowy skrzyżowania - przekazał ZIKiT w komunikacie.

To będzie już drugie takie rondo w Krakowie. Pierwsze, przy ulicy Zarzecze, poprawiło komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydował się na kolejną tego typu inwestycję.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2pf043

Podziel się opinią

Share
d2pf043
d2pf043
Więcej tematów