Trwa ładowanie...
d3lq5rp

Na krakowskim Kazimierzu pojawi się "rondo naleśnikowe"

Na krakowskim Kazimierzu zmieni się organizacja ruchu. Jednak nie za sprawą wielkich remontów, do których w ostatnim czasie przygotowuje nas miasto, a "ronda naleśnikowego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na krakowskim Kazimierzu pojawi się "rondo naleśnikowe"
(Youtube)
d3lq5rp

Jeszcze w tym tygodniu, na rogu ulic Mostowej, Bocheńskiej i Bonifraterskiej zostanie położony kawał gumy w kształcie koła. Tzw. naleśnik ma zmienić organizację ruchu na skomplikowanym dla wielu skrzyżowaniu. Od przyszłego tygodnia przy Placu Wolnica, będziemy poruszać się jak na rondzie.

- Obecnie, mimo właściwego oznakowania, dochodziło w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji, wynikających z błędnego określania przez kierowców, kto ma pierwszeństwo. Wprowadzenie ruchu okrężnego ma rozwiązać ten problem. Dzięki zastosowaniu nakładki wprowadzenie tej zmiany nie wiąże się z koniecznością przebudowy skrzyżowania - przekazał ZIKiT w komunikacie.

To będzie już drugie takie rondo w Krakowie. Pierwsze, przy ulicy Zarzecze, poprawiło komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydował się na kolejną tego typu inwestycję.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3lq5rp

Podziel się opinią

Share
d3lq5rp
d3lq5rp
Więcej tematów