Trwa ładowanie...

Na krakowskich plantach powstanie plac zabaw. Pierwsze takie miejsce w tej okolicy

• Przy plantach powstanie plac zabaw
• Będzie to prawdopodobnie pierwsze w historii takie miejsce przy I obwodnicy
• Ogródek dla dzieci powstanie w okolicy Muzeum Archeologicznego
• Na wcześniejsze adaptacje plant na plac zabaw nie zgodzili się mieszkańcy

Share
Na krakowskich plantach powstanie plac zabaw. Pierwsze takie miejsce w tej okolicy
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d4m71fe

Z sukcesem zakończyły się kilkumiesięczne negocjacje prowadzone pomiędzy Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie, a Muzeum Archeologicznym. Dzięki czemu podpisano umowę na dzierżawę terenu położonego na zapleczu ogrodów muzealnych. Na wybranym miejscu powstanie plac zabaw dla dzieci.

- Obie strony zgodnie oświadczają, że ich intencją jest możliwie szybkie przystosowanie terenu do planowanej funkcji. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspólna zmiana kolejnego fragmentu miasta. Zgodnie z planem plac zabaw będzie ogólnodostępny. Warto wspomnieć, że będzie to pierwszy plac zabaw w tym rejonie Krakowa - mówią urzędnicy.

d4m71fe

Do tej pory nie każda próba przekształcenia "zabytkowej trawy" - jak groteskowo mówią o plantach krakowianie, kończyła się fiaskiem.

Mieszkańcy i część radnych nie wyobrażała sobie placu zabaw na plantach, przez co każdy pomysł był torpedowany w kuluarowych rozmowach.

Od wielu lat część aktywistów miejskich domagało się, by w okolicy I obwodnicy powstał plac zabaw oraz umożliwiono latem swobodne korzystanie z terenów zielonych - rozłożenie koca czy rozpalenie grilla.

Niestety, próby kończyły się upomnieniem lub mandatem od strażników miejskich.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4m71fe

Podziel się opinią

Share
d4m71fe
d4m71fe
Więcej tematów