Trwa ładowanie...

Na jednym litrze pojedzie nawet tysiąc km! Studenci z PW odnowili "Kropelkę"

Wystartuje podczas kolejnej edycji Shell Eco-marathonu w Holandii

Na jednym litrze pojedzie nawet tysiąc km! Studenci z PW odnowili "Kropelkę"
d2va25q
d2va25q

Członkowie Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów przy Politechnice Warszawskiej chcą pobić kolejny rekord ekonomicznej jazdy. Przygotowują nową wersję pojazdu "Kropelka". Podczas zawodów Shell Eco–marathon ma on przejechać na jednym litrze paliwa aż tysiąc kilometrów - informuje serwis Nauka w Polsce .

Słynna "Kropelka", którą zbudowali studenci warszawskiej uczelni, na jednym litrze paliwa przejechała już 659 km, bijąc w ten sposób rekord Polski. Teraz członkowie SKAP budują kolejną wersję swojego pojazdu. "Kropelka 2015". Wystartuje podczas kolejnej edycji Shell Eco-marathonu, która odbędzie się 21-24 maja w Rotterdamie w Holandii.

- Sam projekt rozpoczął się dwa lata temu – większa część tego czasu była to faza koncepcyjna, czyli zbieranie pomysłów, szukanie optymalnych rozwiązań oraz projektowanie pojazdu i podzespołów. Pojazd wykonywany jest z kompozytu węglowego, dzięki czemu udało nam się zdecydowanie ograniczyć masę poszycia. Pozostałe elementy, które przyczynią się do naszego rekordowego wyniku, to opływowy kształt Kropelki oraz samodzielnie zaprojektowany silnik - informują członkowie SKAP.

d2va25q

Studenci mają już poszycie, silnik i część układów niezbędnych do jazdy Kropelki. Do zrobienia zostało im niewiele, jednak bez dodatkowych środków mogą mieć poważny problem ze startem w zawodach. Dlatego proszą o pomoc internatów. - Zbiórkę organizujemy w ramach akceleratora Internest. Jej celem jest zapełnienie luki pomiędzy tym, co mamy, a tym, co jest niezbędne do ukończenia projektu na czas – mówi prezes koła Adrianna Kaźmierczak.

SKAP, czyli Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów tworzą studenci Politechniki Warszawskiej. Różny wiek, kierunki studiów, doświadczenie i pomysły mieszają się tu ze sobą, dając początek nowym, nieprzeciętnym rozwiązaniom.

Osoby, które chciałyby wesprzeć powstawanie "Kropelki 2015", mogą to zrobić poprzez tę stronę internetową .

d2va25q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2va25q
Więcej tematów