Trwa ładowanie...
d15eg7b
IAR

Na Elbrusie znaleziono ciała trzech zaginionych Polaków

Na zachodnim zboczu Elbrusu znaleziono ciała dwóch polskich alpinistów, ciała trzeciego nie udało się znaleźć, a natrafiono na jego kurtkę - powiedział Albert Chadżijew ze służb ratowniczych rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu
Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu (commons.wikimedia.org, Fot: Meellaira Ahr)
d15eg7b

Wcześniej we wtorek agencja TASS poinformowała o znalezieniu trzech ciał, dodając, że są to prawdopodobnie ciała polskich wspinaczy, o których zaginięciu w drodze na Elbrus poinformowano poprzedniego dnia.

- W czasie oblotu śmigłowcem zboczy Elbrusu na wysokości 5400 metrów n.p.m. (północnego zbocza góry bliżej ku szczytowi zachodniemu) znaleziono ciała dwóch polskich alpinistów, a także kurtkę trzeciego zaginionego - powiedział Chadżijew.

- Śmigłowiec dostarczył na zbocze kilku ratowników, przygotowują oni ciała do transportu - dodał rozmówca agencji. Poinformował też, że pogarsza się pogoda w rejonie poszukiwań.

d15eg7b

Wcześniej rzecznik regionalnego ośrodka Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej na Północnym Kaukazie Kantemir Dawydow powiedział TASS, że znaleziono ciała trzech osób, prawdopodobnie polskich alpinistów.

W poniedziałek wieczorem na wysokości 5300 metrów n.p.m. ratownicy natrafili na plecak z paszportem jednego z trzech zaginionych wspinaczy.

Elbrus położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu, na terytorium Kabardo-Bałkarii, republiki wchodzącej w skład FR. Liczy 5642 m n.p.m. Jest najwyższym szczytem Rosji.

d15eg7b

Podziel się opinią

Share
d15eg7b
d15eg7b