Trwa ładowanie...
d2qifm9

Morze wyrzuciło szczątki. Tajemnicze stworzenie poruszyło Australijczyków

Odkrycie na plaży w stanie Queensland wywołało gorącą dyskusję. Włączyli się do niej obrońcy zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Morze wyrzuciło szczątki. Tajemnicze stworzenie poruszyło Australijczyków
(Facebook.com, Fot: Justin Hill)
d2qifm9

Szczątki wyrzucone na plażę miały około półtora metra długości. Znalazł je Justin Hill, który wrzucił zdjęcie do sieci. Natychmiast pojawiły się domysły, co to może być. Nie brakowało pomysłów oderwanych od rzeczywistości, jednak główny nurt dyskusji był niezwykle rzeczowy.

Rekin czy foka - zastanawiali się Australijczycy w komentarzach. Padło wiele rzeczowych argumentów, które zdawały się wskazywać, że morze wyrzuciło szczątki poranionego rekina.

To nie może być foka. Jest to najprawdopodobniej rekin rafowy. Foka nie ma skrzeli i takiej struktury kostnej w płetwie jak zwłoki w Emu Park - orzekł Scott Lynch - popularny felietonista, który jednocześnie jest zapalonym rybakiem.

d2qifm9

Głos zabrali australijscy Zieloni, którzy walczą o ochronę rekinów. Na Antypodach toczy się debata na temat wprowadzenia nowych metod połowów. Sprawą zajmuje się parlament - informuje "The Morning Bulletin".

Zobacz także: Wieloryb na brzegu Wisły

Zieloni naciskają na wprowadzenie "inteligentnych sieci" zapewniających bezpieczeństwo rekinom. Ich zdaniem zapobiegłoby śmiertelnemu okaleczaniu zwierząt, czego - ich zdaniem - przykład widać na plaży w Emu Park.

d2qifm9

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d2qifm9

Podziel się opinią

Share

d2qifm9

d2qifm9
Więcej tematów