Trwa ładowanie...
d3wzoci

Morderstwo w gdańskim parku. Wiadomo, kim była ofiara

17-letnia mieszkanka Wejherowa została zamordowana w Gdańsku Brzeźnie. Ciało Agaty odkryli w niedzielę rano spacerowicze. Dziewczyna z koleżanką przyjechały do Gdańska w sobotę. Brały udział w otwartych wykładach na jednej z uczelni - podaje Radio Gdańsk. Śledczy biorą pod uwagę motyw rabunkowy. Przy zwłokach dziewczyny nie było roweru, którym poruszała się po nadmorskim pasie.

Share
d3wzoci

Po wykładach z chemii na Uniwersytecie Gdańskim nastolatka postanowiła pojeździć rowerem po pasie nadmorskim w Brzeźnie. Napisała SMS-a do rodziców, że wróci do domu około godz. 20.00. Potem już się nie odezwała.

Zwłoki dziewczyny znaleziono w niedzielę około godziny 10.00 w parku przy ul. Krasickiego, około 100 metrów od skateparku i plaży w Brzeźnie. Przypadkowy przechodzień zauważył ciało w krzakach niedaleko ścieżki. Jak poinformowała Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, nikogo na razie w tej sprawie nie zatrzymano. - Szukamy sprawcy tego zdarzenia, szukamy świadków. Po ich ustaleniu na pewno zostaną przesłuchani. Te wszystkie czynności są w toku. Policja przegląda także monitoring okolicy - powiedziała.

d3wzoci

Przy zwłokach nie było roweru. Prawdopodobnie zabrał go morderca. Pojazd jest żółtego koloru. - Prokuratura nie wyklucza motywu rabunkowego - powiedziała Monika Rutecka z Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa.

Śledczy potwierdzili Radiu Gdańsk informację o tożsamości dziewczyny. 17-latka była uczennicą jednego z gdyńskich liceów. Chodziła do klasy o profilu mundurowym. W czerwcu skończyłaby 18 lat. Jej rodzina powiedziała, że Agata była bardzo pogodna i nie miała żadnych wrogów.

Mieszkańcy Brzeźna są pełni obaw. Miejscowa straż obywatelska, która powstała rok temu, po serii napadów na kobiety i kradzieży torebek, zwiększy patrole. Jak powiedział reporterowi Radia Gdańsk jej inicjator Roman Gąsienica, mieszkańcy patrolować będą park i cały pas nadmorski.

Park, w którym doszło do zabójstwa, nie jest objęty monitoringiem. Rada Dzielnicy Brzeźno będzie domagać się zamontowania kamery.

<a href="http://wiadomosci.wp.pl/tag/gda%C5%84sk">Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.</a>

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Źródło: Radio Gdańsk

d3wzoci

Podziel się opinią

Share
d3wzoci
d3wzoci
Więcej tematów