Trwa ładowanie...
d14twif

"Mój Gdańsk, moja Europa". Jarosław Wałęsa chce kandydować na prezydenta Gdańska?

W opublikowanym na portalu społecznościowym klipie europoseł PO Jarosław Wałęsa spaceruje po Gdańsku, wspomina swoje dzieciństwo, szkołę i zachwala inwestycje sfinansowane ze środków europejskich. "Mój Gdańsk, moja Europa" - mówi syn byłego prezydenta. Czy ten krótki film, to wstęp do kampanii wyborczej w tym mieście?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurodeputowany Jarosław Wałęsa
Eurodeputowany Jarosław Wałęsa (PAP, Fot: Domonik Kulaszewicz)
d14twif

Jak napisała 300polityka.pl, Jarosław Wałęsa "sugeruje start na prezydenta Gdańska w klipie ze środków EPP". "Wałęsa opowiada o swoich związkach z Gdańskiem i wychwala inwestycje sfinansowane ze środków europejskich. Klip sfinansowano ze środków EPP. PKW wielokrotnie zwracała uwagę, że tego typu działania łamią ordynację wyborczą” donosi portal.

EPP to Europejska Partia Ludowa, do której należy syn byłego prezydenta. W tym krótkim filmie ani razu nie pojawia się logo Platformy Obywatelskiej.

   Facebook.com
(Facebook.com)

Sam zainteresowany powiedział w rozmowie z serwisem trojmiasto.wyborcza.pl, że nie prowadzi w tej chwili działań wyborczych, a "to jest film promocyjny wykorzystania środków europejskich". Przyznał jednak, że jest gotowy kandydować na prezydenta Gdańska, ale wyraźnie zaznaczył, ten klip nie ma z tym nic wspólnego.

d14twif

Jak wyglądała Polska w latach 80.?

Źródło: WP, 300polityka.pl, trojmiasto.wyborcza.pl

d14twif

Podziel się opinią

Share
d14twif
d14twif
Więcej tematów