Trwa ładowanie...

Modernizacja oddziału endokrynologii zakończona. Szpital planuje kolejny remont

Remont i modernizacja placówki Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach trwa już od kilku lat. Teraz pacjenci oddziału endokrynologii będą mieli do dyspozycji dwie nowe sale z łazienkami.

Share
Modernizacja oddziału endokrynologii zakończona. Szpital planuje kolejny remont
Źródło: www.kli-okul.katowice.pl
d2ypgju

Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach od 20 lat jest znane w całym kraju, głównie z usług medycznych w zakresie okulistyki. Szpital na ulicy Ceglanej od niedawna pomaga także w zakresie onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej, radioterapii, alergologii i immunologii klinicznej oraz endokrynologii. To w zeszłym roku szpital poszerzył swoją ofertę specjalistycznych usług medycznych o onkologię.

- Nowy ośrodek, który powstał na terenie szpitala, jest drugim tego typu w kraju ośrodkiem onkologii akademickiej realizującym kompleksowe usługi dedykowane pacjentom zmagającym się z chorobą nowotworową - mówi rzeczniczka szpitala, Anna Ginał.

d2ypgju

Lekarze mogą wykorzystywać w leczeniu pracownie RTG, PET-CT, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, akceleratory liniowe oraz Gamma Knife - wyjątkowo precyzyjne urządzenie służące do leczenia zmian w mózgu.

Oddział endokrynologii w ubiegłym roku udzielił pomocy prawie 1,1 tys. chorych. Trafiają tam osoby z powodu guzów neuroendokrynnych, chorób tarczycy czy otyłości o podłożu hormonalnym.

- Jest to kolejny etap pełnej modernizacji naszej placówki - mówi w rozmowie z WP.PL rzeczniczka. - Celem naszych działań jest wzrost konkurencyjności na rynku medycznym, osiąganie coraz lepszych wyników finansowych oraz, co najważniejsze, rozszerzenie oferty usług medycznych. Jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć kolejny etap modernizacji poradni specjalistycznych - dodaje Ginał.

Teraz oddział endokrynologii posiada już dziewięć nowoczesnych sal, nowe gabinety zabiegowe oraz salę konferencyjną. W tej ostatniej odbywają się np. zajęcia dydaktyczne dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Na gruntowną modernizację oddziału endokrynologii przeznaczono 1,8 mln zł.

d2ypgju

Podziel się opinią

Share
d2ypgju
d2ypgju
Więcej tematów