Trwa ładowanie...
d34l6tr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
tajlandia

Mnisi blokują ulice, by wpisano buddyzm do konstytucji

Tysiące buddyjskich mnichów w szafranowych szatach zablokowało centrum Bangkoku. Domagali się, by w przyszłej konstytucji buddyzm został uznany za narodową religią Tajlandii - podała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mnisi blokują ulice, by wpisano buddyzm do konstytucji
(AFP)
d34l6tr

Przed siedzibą parlamentu zgromadziło się ok. trzech tysięcy mnichów i około 1.200 ich zwolenników. Manifestacja trwała przez większą część dnia. Około 500 mnichów wyraziło zamiar czuwania pod parlamentem również nocą.

Mnisi usiłowali wejść do budynku parlamentu, ale policja nie dopuściła do tego - podał gen. Manit Wongsomboon.

W Tajlandii, rządzonej przez wojskową juntę, rozpoczęła się dyskusja nad niektórymi sformułowaniami przyszłej konstytucji, w której jak dotąd nie wspomina się o religii narodowej.

d34l6tr

Nowa konstytucja zostanie poddana pod referendum na początku sierpnia.

95 procent mieszkańców Tajlandii to buddyści. Jednak pomysł, aby ogłosić buddyzm religią narodową jest krytykowany. Taki zapis konstytucyjny - podkreślają jego przeciwnicy - może doprowadzić do zwiększenia napięcia na południu Tajlandii, zamieszkanym w większości przez muzułmanów, gdzie od trzech lat trwa rebelia separatystyczna.

Podziel się opinią

Share

d34l6tr

d34l6tr
d34l6tr
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów