zdrowie
09-02-2017 (18:24)

"Młody! Obudź się!". Genialny matematyk walczy o powrót do zdrowia

Michał, genialny matematyk ze Śląska, zatruł się czadem. Gdy wybudził się ze śpiączki, wydawało się, że już wszystko będzie dobrze. Wtedy przyszedł kolejny kryzys. Rodzina i znajomi robią wszystko, aby znów był zdrowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Młody! Obudź się!". Genialny matematyk walczy o powrót do zdrowia
(Facebook)

Michał Włodarski miał całe życie u stóp. Z wyróżnieniem ukończył studia na kierunku Nanotechnologia i Technologia Procesów Materiałowych. W Polskiej Akademii Nauk zajmował się badaniami dotyczącymi grafenu. Przygotowywał doktorat. Niestety tę piękną karierę przerwało zatrucie czadu. Teraz bliscy chcą mu pomóc w powrocie do zdrowia, a w akcję włącza się cała Polska.

Michał 2 stycznia poszedł wziąć kąpiel. Kilka godzin później, nieprzytomnego znalazła go matka. Zatruł się czadem. Badania wykazały 33% tlenku węgla we krwi. Lekarze ocenili stan Michała jako krytyczny. Zanik mięśni, niewydolność serca i nerek, brak odruchów, śpiączka.

Po kilku dniach wydawało się, że nastąpił cud. Michał wybudził się ze śpiączki. Samodzielnie jadł, mówił, opowiadał, że słyszał wszystkich, którzy go odwiedzali. I kiedy wszystko wracało do normy, znów zapadł w śpiączkę.

Wówczas bliscy postanowili działać. Potrzebna jest jednak intensywna rehabilitacja, a ta kosztuje. W zbiórkę pieniędzy włączają się ludzie z całej Polski. Także gwiazdy i celebryci, którzy nagłaśniają historię Michała. Akcja koordynowana jest na profilu na Facebooku "Młody! Obudź się!".

(fot. Facebook)
Podziel się