Trwa ładowanie...
d16qt42

Miłośnicy koni oferują 22 tys. zł za informacje pomocne w śledztwie dot. koni z pomorskiej stadniny

• Wyznaczono 22 tys. zł nagrody za kluczowe informacje
• Krefta: w stadninie przeprowadzono czynności z udziałem lekarza weterynarii
• W ciągu jednej nocy padło sześć koni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miłośnicy koni oferują 22 tys. zł za informacje pomocne w śledztwie dot. koni z pomorskiej stadniny
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d16qt42

Miłośnicy ufundowali nagrodę dla osoby lub osób, które pomogą przy schwytaniu sprawcy. Hodowcy za kluczowe dla śledztwa informacje oferują 22 tys. złotych. "Bezwzględny morderca z zimną krwią zabił 6 koni. W wyniku tego czynu swoje ukochane wierzchowce straciły dzieci i nastolatki, które nigdy nie zapomną widoku martwych ciał zwierząt w stadninie i wszechobecnej krwi" - czytamy na profilu społecznościowym właścicieli.

O sprawie zrobiło się głośno w piątek. Okazało się, że w niestępowskiej (woj. pomorskie) stadninie padło 6 z 30 koni. Były to najlepsze i najmłodsze zwierzęta w stajni.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o podejrzeniu otrucia sześciu koni o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Na miejsce pojechali policjanci z wydziału kryminalnego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza - mówi Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji. - W stadninie przeprowadzono czynności z udziałem lekarza weterynarii. Od padniętych koni pobrana została krew do badań. Na tym etapie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy doszło do otrucia zwierząt. Wyjaśni to dochodzenie, które będzie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d16qt42

Podziel się opinią

Share
d16qt42
d16qt42
Więcej tematów