Trwa ładowanie...
d1zpcze

Mieszkańcy protestują przeciwko grzebowisku dla zwierząt

• Rozpoczęły się protesty przeciwko budowie grzebowiska dla zwierząt
• Włodarze namawiają do dialogu
• Ma to być pierwszy cmentarz dla zwierząt w Małopolsce
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy protestują przeciwko grzebowisku dla zwierząt
(WP, Fot: Robert Kulig)
d1zpcze

Pierwsze w Małopolsce grzebowisko dla zwierząt znów dzieli mieszkańców. Gdy wznowiono konsultacje w sprawie jego budowy, krakowianie ponownie zaczęli protestować.

Inwestycja, która ma powstać we współpracy Uniwersytetu Rolniczego z miastem, znajduje się w Olszanicy. Pomysł na ulokowanie tam grzebowiska nie podoba się jednak osobom mieszkającym w okolicy wskazanej przez uczelnię działki - ich wątpliwości wzbudza brak kanalizacji i bliskie sąsiedztwo studni z wodą pitną. Dlatego mieszkańcy domagają się wyznaczenia innego miejsca na budowę cmentarza dla zwierząt.

By przerwać trwający od lat impas na linii mieszkańcy-miasto, włodarze namawiają strony do przyjścia do Miejskiego Centrum Dialogu przy ulicy Brackiej w środę, w godzinach 16:30-18:30.

d1zpcze

- Kraków, jako milionowe miasto, nie może dłużej zwlekać z podjęciem decyzji o lokalizacji cmentarza. Zdecydowana część rady opowiada się za jego wybudowaniem. Chciałabym, żeby lokalizacja została wyłoniona na drodze konsultacji społecznych. Powinny one zostać przeprowadzone po wakacjach, by wszyscy mieszkańcy mogli wziąć w nich udział. Dobrym pomysłem byłoby połączenie wyborów parlamentarnych z lokalnym referendum - powiedziała Wirtualnej Polsce Katarzyna Pabian, radna Krakowa.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1zpcze

Podziel się opinią

Share
d1zpcze
d1zpcze
Więcej tematów