Trwa ładowanie...
d4bn7su

Mieszkańcy Gdyni zdecydują, czego im potrzeba. Do wydania jest ponad pół miliona złotych

Ponad pół miliona złotych planują przeznaczyć władze Gdyni na aktywizację mieszkańców. Każda z dzielnic otrzyma 50 tys. złotych. O tym, jak środki zostaną rozdysponowane zadecydują mieszkańcy w głosowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy Gdyni zdecydują, czego im potrzeba. Do wydania jest ponad pół miliona złotych
(Wikipedia, Fot: Centrum Gdyni)
d4bn7su

- Po pierwszej edycji budżetu obywatelskiego dokonaliśmy ewaluacji potrzeb mieszkańców. W jej efekcie wyszło na jaw, że gdynianie potrzebują nie tylko tzw. sztywnych inwestycji, ale również chcą projektów, pozwalających na organizację ich czasu wolnego. Dlatego też akcja "Przyjazna Dzielnica" jest równolegle organizowana wraz z budżetem obywatelskim - mówi Wirtualnej Polsce Paweł Brutel, radny Miasta Gdyni.

Jak zgłosić projekt? Pod każdą propozycją muszą podpisać się trzy podmioty - rada dzielnicy, osoba prawna (np. firma, fundacja, stowarzyszenie) oraz jedna z miejskich agend. Projekt musi jasno opisywać zakres kompetencji i uprawnień każdego ze współzgłaszających projekt. Jeden podmiot może występować tylko w jednym Partnerstwie tworzonym na potrzeby konkursu w danej dzielnicy. Na koniec rada dzielnicy rekomenduje co najmniej trzy projekty.

- Gospodarzem projektu będą rady dzielnic, których zadaniem jest stworzenie lokalnego partnerstwa na rzecz działań lokalnych. W skład takiego Partnerstwa mogą wejść np.: rada dzielnicy, biblioteki, szkoły, samorządy uczniowskie, rady rodziców, kluby seniora, lokalne organizacje pozarządowe, parafie, spółdzielnie, MOPS, CAS, Gdyńskie Centrum Sportu, Zarząd Komunikacji Miejskiej itp. To rada dzielnicy ma zadecydować, który wniosek trafi pod głosowanie - dodaje Brutel.

d4bn7su

Jest tylko jeden warunek, aby dzielnica mogla brać udział w projekcie. Mieszkańcy muszą zgłosić co najmniej trzy pozytywnie zweryfikowane przez komisję propozycje. Ich łączna wartość musi przekraczać 50 tys. zł. Najlepszy z nich zostanie wybrany w ogólnodzielnicowym głosowaniu. Do udziału w nim uprawnieni są mieszkańcy zameldowani na terenie Gdyni oraz ci, którzy zostali dopisani do rejestru wyborców. Głosujący podaje PESEL oraz imię ojca.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4bn7su

Podziel się opinią

Share

d4bn7su

d4bn7su
Więcej tematów