Trwa ładowanie...
d1gzdzz

Międzynarodowy gang zajmował się przewozem i handlem narkotykami. Sukces policji

• Rozbito gang przemytników narkotyków
• Nad sprawą pracowali polscy, brytyjscy i amerykańscy funkcjonariusze
• Policja przejęła narkotyki warte 3,3 mln zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowy gang zajmował się przewozem i handlem narkotykami. Sukces policji
(Policja dolnośląska)
d1gzdzz

Pomorskim policjantom oraz funkcjonariuszom CBŚP udało się rozbić groźną grupę przemytniczą. 12-osobowy zespół zajmował się nielegalnym przewozem narkotyków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że blisko jedna piąta tych narkotyków mogła trafić do Polski. Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 15 kg kokainy i 6 kg amfetaminy. Wartość czarnorynkowa przejętych narkotyków jest nie mniejsza niż 3,3 mln złotych. Grupa, ponadto zajmowała się nielegalną produkcją papierosów. W wyniku działań policjanci przejęli ponad 228 tys. nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Wartość uszczupleń skarbu państwa z tego tytułu wynosi 190 tys. złotych.

- Jak ustalili policjanci, w celu ochrony swych przestępczych interesów członkowie grupy mieli cztery sztuki broni palnej i ponad 300 sztuk amunicji. Funkcjonariusze zabezpieczyli majątek uzyskany z handlu narkotykami na kwotę 200 tys. złotych - informuje kom. Agnieszka Hamelusz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Śledztwo miało międzynarodowy charakter. Funkcjonariuszom w rozpracowywaniu grupy pomagali policjanci z zagranicy. W efekcie udało się ustalić, że przestępcza siatka składała się z mieszkańców Polski, Holandii, Kolumbii, Panamy, Nigerii, Turcji, a także Norwegii. Śledczym udało się ustalić, że narkotyki trafiały na rynki większości krajów europejskich. Podejrzanym przedstawiono zarzuty związane z przemytem narkotyków oraz udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądu 10 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

d1gzdzz

- Jeden z kurierów, członek grupy przestępczej, zatrzymany w Turcji, za przemyt znacznych ilości kokainy usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności. Za przemyt znacznych ilości środków odurzających na terenie RP grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata - dodaje kom. Hamelusz.

Jak informuje prokuratura regionalna, Marek M. - założyciel i lider grupy przestępczej został przez sąd uznany za winnego polecenia innym osobom przewiezienia z Holandii do Polski prawie 23 kilogramów substancji psychotropowych oraz przeszło 100 kg środków odurzających. Został za to skazany na karę łączną pięciu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz karę łączną grzywny w wysokości 255 tys. zł.

We wrześniu 2015 roku wrocławski sąd okręgowy skazał siedem innych osób za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto dwie z tych osób - Aleksander M. oraz Michał M. zostali skazanych ponadto za kierowanie wspólnie i w porozumieniu z Markiem M. grupą przestępczą mającą na celu popełnianie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a pięć z tych osób zostało skazanych za udział w tej właśnie grupie przestępczej.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1gzdzz

Podziel się opinią

Share

d1gzdzz

d1gzdzz
Więcej tematów