Trwa ładowanie...
d1vzl8p

Miał być wielki międzynarodowy projekt, ale TVP zawaliła

Wielki projekt "Wojtyła in Musica" upadł tydzień przed nagraniem z powodu wycofania się z niego Telewizji Polskiej - pisze "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miał być wielki międzynarodowy projekt, ale TVP zawaliła
(AFP)
d1vzl8p

Miał to być wielki międzynarodowy projekt, realizowany przez światowej sławy reżysera, znanego z realizacji filmów o tematyce muzycznej Andreę Andermanna, z udziałem samego Placido Domingo. W Teatrze im. Słowackiego 11 i 12 grudnia słynny śpiewak miał nagrywać z udziałem m.in. Sinfonietty Cracovii i Chóru Polskiego Radia w Krakowie muzykę do tekstów Karola Wojtyły.

Placido Domingo miał w czwartek lądować prywatnym samolotem w Krakowie. Pozostałe części filmu z udziałem wielkiego tenora planowano zrealizować na placu w Mexico City (wielokrotnie odwiedzanym przez Jana Pawła II) oraz w Watykanie. Film z nagrania miał trafić do światowych stacji telewizyjnych. Jego premierę planowano na wiosnę przyszłego roku w związku z zapowiedzianą beatyfikacją Karola Wojtyły. Po rezygnacji telewizji publicznej obecnie rozważana jest wersja zatrudnienia do tego projektu telewizji z ośrodka w Bratysławie - czytamy w wydaniu "Dziennika Polskiego".

d1vzl8p

Podziel się opinią

Share

d1vzl8p

d1vzl8p
Więcej tematów