Trwa ładowanie...

Mężczyzna zmarł po interwencji policji. Oświadczenie MSWiA

Do tragedii doszło w Przecławiu w województwie Zachodniopomorskim. Mężczyzna zmarł po tym, jak policjanci użyli wobec niego paralizatora. Minister Joachim Brudziński już zlecił przeprowadzenie kontroli.

Share
Mężczyzna zmarł po interwencji policji. Oświadczenie MSWiA
Źródło: WP.PL
d3j8fu5

"W związku z interwencją funkcjonariuszy Policji w Przecławiu w województwie Zachodniopomorskim minister Joachim Brudziński zlecił przeprowadzenie kontroli" - brzmi komunikat MSWiA.

Wirtualna Polska otrzymała informację, że czynności nadzorcze już wykonuje Biuro Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Kontrola ma wyjaśnić czy działania policjantów były prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami.

d3j8fu5

Niezależnie od tego interwencja policjantów sprawdzana jest również przez Biuro Kontroli KGP.

W czwartek 22 marca br. około godz. 22.00 w Przecławiu policjanci chcieli wylegitymować mężczyznę siedzącego na przystanku autobusowym w Przecławiu - informuje RMF FM. 30-latek wyglądał na pijanego.

Mężczyzna nie chciał pokazać dokumentów i zrobił się agresywny. Miał kopać funkcjonariuszy. Dlatego ci zdecydowali się użyć środków przymusu bezpośredniego, w tym tasera. W radiowozie 30-latek zaczął słabnąć. Policjanci wezwali karetkę.

"Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie około godz. 4.40 następnego dnia zmarł" - informuje ministerstwo.

d3j8fu5

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia zostaną szczegółowo zbadane i wyjaśnione.

Śmierć Igora Stachowiaka

Przypomnijmy o tragicznej śmierci Igora Stachowaiaka. Mężczyzna zmarł na wrocławskim komisariacie 15 maja 2016 roku po rażeniu go paralizatorem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3j8fu5

Podziel się opinią

Share
d3j8fu5
d3j8fu5
Więcej tematów