Trwa ładowanie...
dr9nyz6

Mężczyzna zmarł po interwencji policji. Oświadczenie MSWiA

Do tragedii doszło w Przecławiu w województwie Zachodniopomorskim. Mężczyzna zmarł po tym, jak policjanci użyli wobec niego paralizatora. Minister Joachim Brudziński już zlecił przeprowadzenie kontroli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zmarł w szpitalu
Mężczyzna zmarł w szpitalu (WP.PL)
dr9nyz6

"W związku z interwencją funkcjonariuszy Policji w Przecławiu w województwie Zachodniopomorskim minister Joachim Brudziński zlecił przeprowadzenie kontroli" - brzmi komunikat MSWiA.

Wirtualna Polska otrzymała informację, że czynności nadzorcze już wykonuje Biuro Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Kontrola ma wyjaśnić czy działania policjantów były prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Niezależnie od tego interwencja policjantów sprawdzana jest również przez Biuro Kontroli KGP.

dr9nyz6

W czwartek 22 marca br. około godz. 22.00 w Przecławiu policjanci chcieli wylegitymować mężczyznę siedzącego na przystanku autobusowym w Przecławiu - informuje RMF FM. 30-latek wyglądał na pijanego.

Mężczyzna nie chciał pokazać dokumentów i zrobił się agresywny. Miał kopać funkcjonariuszy. Dlatego ci zdecydowali się użyć środków przymusu bezpośredniego, w tym tasera. W radiowozie 30-latek zaczął słabnąć. Policjanci wezwali karetkę.

"Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie około godz. 4.40 następnego dnia zmarł" - informuje ministerstwo.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia zostaną szczegółowo zbadane i wyjaśnione.

dr9nyz6

Śmierć Igora Stachowiaka

Przypomnijmy o tragicznej śmierci Igora Stachowaiaka. Mężczyzna zmarł na wrocławskim komisariacie 15 maja 2016 roku po rażeniu go paralizatorem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dr9nyz6

Podziel się opinią

Share
dr9nyz6
dr9nyz6