Trwa ładowanie...
d1th9hq
homoseksualizm

Matka Boża na gejowskim plakacie

Wiedeńska organizacja reprezentująca interesy części środowisk homoseksualnych postanowiła reklamować idee adopcji dzieci dla par jednopłciowych oraz sztucznego zapłodnienia w sposób, który wzbudził stanowczy protest chrześcijan. Na plakacie, który został opublikowany w prasie, umieszczono posąg Matki Bożej oraz tekst: "Czy ona potrzebowała mężczyzny, aby urodzić dziecko? Nie żądamy cudów, ale prawa do sztucznego zapłodnienia i adopcji".
Share
d1th9hq

Z tekstu informacji prasowej można dowiedzieć się, że dla organizatorów kampanii (HOSI Wien) ogłoszenie jest wprawdzie kontrowersyjne, ale również zabawne. Twierdzą, że w Austrii tysiące dzieci znajduje się pod opieką rodzin homoseksualnych, ale w świetle prawa rodzic, który nie jest biologicznym ojcem lub matką dziecka, postrzegana jest jako osoba obca.

Środowiska konserwatywnych katolików nie kryją oburzenia i przypominają, że w archidiecezji wiedeńskiej istnieje dość liberalny stosunek wobec mniejszości seksualnych. W Walentynki zorganizowano w archikatedrze św. Szczepana tzw. Nabożeństwo dla Kochających, podczas którego błogosławiono również pary homoseksualne.

Rzymskokatolicka Archidiecezja Wiedeńska oraz luterańska Diecezja Wiednia nie zajęły oficjalnego stanowiska w sprawie reklamy.

d1th9hq

Podziel się opinią

Share
d1th9hq
d1th9hq
Więcej tematów