Trwa ładowanie...

Masz pytanie do Lecha Wałęsy? Zadaj je

Dokumenty dotyczące TW "Bolka", znalezione w domu generała Czesława Kiszczaka, odgrzały nieco zapomniany w polskiej debacie publicznej spór o lustrację i rzuciły cień na przeszłość Lecha Wałęsy. W poniedziałek o godz. 9 w programie #dziejesienazywo wrócimy do tej sprawy. Swoją obecność zapowiedział były prezydent Lech Wałęsa. Będzie to pierwszy wywiad legendarnego przywódcy "Solidarności" udzielony mediom po powrocie z zagranicy. Czekamy również na Państwa pytania do Lecha Wałęsy. Najciekawsze z nich padną w trakcie programu!

Share
Masz pytanie do Lecha Wałęsy? Zadaj je
d3qpcs9

Przebywający za granicą były prezydent kilkakrotnie odnosił się do stawianych mu zarzutów - tak w internecie, jak i w krótkich wypowiedziach dla towarzyszących mu dziennikarzy. Wiele komentarzy, również z kręgów przychylnych Wałęsie, wskazywało jednak, że tłumaczenia byłego prezydenta są niewystarczające i często niespójne. Dlatego już w poniedziałek o 9.00 w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Jacek Żakowski jako pierwszy dziennikarz w rozmowie na żywo poprosi Lecha Wałęsę o wyczerpujący komentarz do tej sprawy.

Zapytamy, co tak naprawdę IPN znalazł w domu Czesława Kiszczaka i czy były prezydent faktycznie podpisał zobowiązanie do współpracy z komunistycznymi specsłużbami. Spytamy też, komu zależy na "odbrązowieniu" Wałęsy i jak były prezydent odnosi się do tych prób.

Masz pytanie, które chciałbyś zadać Lechowi Wałęsie za pośrednictwem Wirtualnej Polski? Możesz to zrobić wchodząc na profil Wiadomości Wirtualnej Polski na Facebooku i Twitterze. Zapraszamy!

d3qpcs9

Podziel się opinią

Share
d3qpcs9
d3qpcs9
Więcej tematów