Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
indie
29-10-2005 (14:30)

Masakra w stolicy Indii

Co najmniej 55 osób zginęło, a 152 zostało rannych w serii niemal jednoczesnych eksplozji w Delhi, na trzech zatłoczonych bazarach w centrum miasta w wigilię święta Diwali - podało wieczorem indyjskie
Ministerstwo Zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masakra w stolicy Indii
(PAP/EPA)
WP

O sile wybuchów świadczyć może to, iż zniszczeniu uległy nawet sklepy oddalone o kilkadziesiąt metrów od bazarów, na których wybuchły bomby.

Premier Indii Monmohan Singh oświadczył, że eksplozje były "dziełem terrorystów". Policja zatrzymała dziesięć podejrzanych osób.

Pierwsze doniesienia agencyjne mówiły o zamachach bombowych na pięciu bazarach Delhi, ale ostatecznie policja potwierdziła zamachy na trzech.

WP

Na bazarach panował szczególnie wielki tłok, ponieważ ludzie robili zakupy przed obchodzonym 1 listopada najważniejszym świętem hinduskim - Diwali, czyli Świętem Świateł.

Zamachy w Delhi potępił rząd Pakistanu. "Energicznie piętnujemy dokonanie tych zamachów terrorystycznych" - oświadczył rzecznik pakistańskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Tasnim Aslam.

Eksplozje w Delhi nastąpiły w chwili, gdy Indie i Pakistan, skłócone od lat w związku ze sporem o Kaszmir, otwarły swe granice, aby współpracować w niesieniu pomocy ludności Kaszmiru zrujnowanego przez trzęsienie ziemi, które pochłonęło 56.000 śmiertelnych ofiar.

Polub WP Wiadomości
WP
WP