Trwa ładowanie...
dwi45tt

Marsz Równości w Lublinie. Doniesienie do prokuratury na prezydenta Krzysztofa Żuka

Organizator lubelskiego Marszu Równości złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Lublina. Zdaniem Bartosza Staszewskiego Krzysztof Żuk mógł przekroczyć swoje uprawnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Organizator Marszu Równości złoży zawiadomienie do prokuratury ws. prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka
Organizator Marszu Równości złoży zawiadomienie do prokuratury ws. prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka (PAP, Fot: Wojtek Jargiło)
dwi45tt

Krzysztof Żuk wydał zakaz organizacji Marszu Równości w Lublinie powołując się na kwestie bezpieczeństwa. Organizatorzy parady skutecznie odwołali się od decyzji sądu. Parada się odbyła, ale uzasadnienie zostało opublikowane dopiero trzy dni po wydarzeniu. Policja miała zagwarantować, że podczas manifestacji będzie w stanie zagwarantować utrzymanie porządku. Inicjatorzy manifestacji kilkukrotnie zmieniali trasę, dostosowując się do sugestii władz.

Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów Marszu, zapowiada złożenie do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Lublina - napisał w mediach społecznościowych. Krzysztof Żuk mógł przekroczyć swoje uprawnienia lub nie dopełnić obowiązków, działając na szkodę interesu publicznego. Wniosek jest w trakcie przygotowania i ma być gotowy najpóźniej w poniedziałek.

dwi45tt

Ratusz odniósł się do tej kwestii w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl. - Prezydent działał w interesie publicznym i bezpieczeństwa mieszkańców. To, że sądy nie podzieliły tej argumentacji, nie może być podstawą do twierdzenia o rzekomym popełnieniu przestępstwa. Wydając zakaz prezydent kierował się informacjami m.in. od policji. To potwierdziło się po zgromadzeniu - tłumaczyła rzeczniczka prezydenta Lublina Katarzyna Duma.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwi45tt

Podziel się opinią

Share

dwi45tt

dwi45tt
Więcej tematów