ycipk-126n27
ycipk-126n27
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marek Dochnal skarży się do Trybunału w Strasburgu

Znany lobbysta Marek Dochnal stracił cierpliwość. Skarży się do Trybunału w Strasburgu na długotrwały areszt. Upływają trzy lata, od kiedy jest za kratami - informuje "Życie Warszawy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-126n27

Skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu złożyliśmy w lipcu i już została przyjęta- mówi "Życiu Warszawy" mecenas Natalia Ołowska-Zalewska, obrońca lobbysty. Najważniejszy zarzut dotyczy bezprawnego trzymania mojego klienta w areszcie.

26 września 2004 r. Marek Dochnal został zatrzymany przez ABW i dzień później trafił do aresztu. Prokuratura oskarżyła go o korumpowanie byłego posła SLD Andrzeja Pęczaka, któremu lobbysta miał dać 820 tys. zł łapówek i mercedesa w użytkowanie. Pęczak miał informować go o prywatyzacji branży energetycznej.

Do dzisiaj siedzi tylko Dochnal. W innym wątku śledztwa jest on podejrzany o pranie brudnych pieniędzy. Końca aresztu nie widać, więc obrońcy szukają pomocy w Strasburgu. Długotrwały areszt, naruszenie prawa do procesu w rozsądnym terminie, utrzymywanie wysokich zabezpieczeń majątkowych - to podnosimy w skardze - mówi Ołowska-Zalewska.

ycipk-126n27

Do tego lobbysta nie może widywać żony Aleksandry. Prokuratura zarzuciła jej pomoc w uszczupleniu należności Skarbu Państwa. Suma jest niewielka - 7,5 tys. zł - ale wystarczy, by zakazać widzeń.

Jest podejrzana w tej samej sprawie, więc nie może dostać zgody na widzenia - potwierdza prok. Leszek Goławski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Jak długo potrwa śledztwo przeciwko Dochnalowi? Nie wiadomo - mówi prok. Goławski. Pierwszy proces ma ruszyć pod koniec września. (PAP)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-126n27

ycipk-126n27
ycipk-126n27