Trwa ładowanie...
d3x0avm

Marcin Horała kontra Donald Tusk. "Świadek znów zaczął przesłuchiwać komisję"

- Spodziewałem się nieco mniej topornych metod - powiedział Donald Tusk do Marcina Horały. Potyczki słowne byłego premiera i przewodniczącego zdominowały przesłuchanie sejmowej komisji ds. VAT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk i Marcin Horała starli się na komisji ds. VAT
Donald Tusk i Marcin Horała starli się na komisji ds. VAT (PAP/East News, Fot: Paweł Supernak,Jan Bielecki)
d3x0avm

Przesłuchania Donalda Tuska nie są ulubionym momentem przeciwników szefa Rady Europejskiej. Niezależnie od tego, czy dotyczą afery Amber Gold, wyłudzeń VAT-u czy organizacji lotu do Smoleńska, były premier szybko zaczyna dominować nad zadającymi mu pytania.

"Tusk już przejął kontrolę nad przesłuchaniem" - napisał na Twitterze dziennikarz Michał Kolanko. Poseł PiS miał pomysł na to, jak wypunktować Tuska. I to dosłownie.

Komisja ds. VAT. Horała próbował "wypunktować" Tuska

Za każdym razem, gdy - w jego mniemaniu - przesłuchiwany przestał odpowiadać na pytania, liczył. Gdy doszedł do dziesięciu, Tusk stracił cierpliwość.

d3x0avm

Zobacz też: Komisja ds. VAT. Tusk punktuje Horałę ws. państw unijnych

- Ja myślałem, że to jest poważna instytucja. Nie przez szacunek do mnie, bo tu nie mam wielkich oczekiwań, ale przez szacunek do komisji - powiedział. Horała wyjaśnił, że pilnuje tylko, by to Tusk szanował instytucję komisji i nie czynił z niej medialnego wystąpienia.

- Nie byłem nachalny, nie napraszałem się. Mam zupełnie odwrotne wrażenie - powiedział Tusk. Horała, powołując się na rolę komisji określoną przez sejmową większość usłyszał ciętą ripostę. - Czasami mam wrażenie, że sejmowa większość nie tylko wyznaczyła komisję, ale też i jej werdykt - powiedział Tusk.

d3x0avm

Czytaj też: Donald Tusk przed komisją ds. VAT. Ma ograniczony czas, możliwe kolejne przesłuchanie

Andora i Liechtenstein w Unii. Nierówny pojedynek Tuska i Horały

- Mogę tylko współczuć roli, jaką zdecydował się pan przyjąć - powiedział do przewodniczącego komisji. Użytkownicy Twittera zwracali uwagę, że Marcin Horała nie jest najlepiej przygotowany do przesłuchania.

- Spodziewałem się nieco mniej topornych metod - powiedział Donald Tusk, gdy usłyszał pytanie zawierające sugestię, że usunął komórkę bezpieczeństwa gospodarczego w ABW. Poseł PiS już wcześniej naraził się na "strzał", porównując wskaźniki gospodarcze Polski z czasów rządów Tuska.

Mówiąc o Liechtensteinie i Andorze, powoływał się na wytyczne unijne. Na uwagę Tuska, że kraje te nie należą do Unii Europejskiej, Horała usłyszał: "ja panu nie przeszkadzałem".

Zobacz: Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. VAT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x0avm

Podziel się opinią

Share
d3x0avm
d3x0avm
Więcej tematów