Trwa ładowanie...
d175zjy

Marcin Dubieniecki nie wyjedzie z kraju. Sąd cofnął mu pozwolenie

Oskarżony o wyłudzenie 14,5 mln zł Marcin Dubieniecki nie wyjedzie do Chicago. Sąd uchylił pozwolenie, które zostało wydane byłemu mężowi Marty Kaczyńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Dubieniecki chciał wyjechać na konsultację lekarską
Marcin Dubieniecki chciał wyjechać na konsultację lekarską (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d175zjy

Pod koniec marca Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że Dubieniecki może wylecieć do Chicago 4 kwietnia i wrócić jeszcze w tym samym miesiącu. Uznano to za wyjątek, bo byłemu mężowi Marty Kaczyńskiej zakazano wyjeżdżania z kraju.

- Decyzja jest wynikiem sytuacji nadzwyczajnej, na którą wskazuje dokumentacja medyczna. Uchylony zakaz dotyczy konkretnego czasu i miejsca, oznacza to, że oskarżony może wyjechać jedynie do USA - wyjaśniła rzecznik krakowskiego sądu Beata Górszczyk.

Ale prokuratura uznała, że nie ma do tego podstaw i złożyła zażalenie. Sąd właśnie uznał, że ma rację i pozwolenie należy cofnąć.

d175zjy

Dubienieckiemu zarzuca się kierowanie grupą przestępczą, która wyłudzała dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z każdej osoby, której przypadało świadczenie 37-latek dostawał 1300 zł haraczu. Część z tych środków trafiało na konta firm założonych w rajach podatkowych.

Zobacz także: Marek Jurek: Macierewicz potrafi jeszcze mocniej robić to, co Kaczyński

Źródło: dziennikpolski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d175zjy

Podziel się opinią

Share

d175zjy

d175zjy
Więcej tematów