Trwa ładowanie...

Małopolskie. PiS ogłosił kandydata na prezydenta Tarnowa

Z list wyborczych PiS w wyborach na prezydenta Tarnowa wystartuje Kazimierz Koprowski. To będzie jego drugie podejście w walce o to stanowisko. Cztery lata temu temu przegrał, również ze swoim tegorocznym konkurentem - Romanem Ciepielą.

Share
Małopolskie. PiS ogłosił kandydata na prezydenta Tarnowa
Źródło: East News, fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER
dk5ezon

Po rezygnacji kandydata Zjednoczonej Prawicy Janusza Gładysza z rywalizacji w tegorocznych wyborach na prezydenta Tarnowa, wyznaczono na jego miejsce nową osobę. Kazimierz Koprowski to były Radny Rady Miejskiej i przewodniczący rady miasta.

Nowy kandydat na prezydenta w Wielkopolsce

O zmianie kandydata poinformował media Jarosław Szlachetka, przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego w Małopolsce. Kazimierz Koprowski pod koniec zeszłego roku złożył rezygnację z mandatu radnego i z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości w związku z objęciem stanowiska wicedyrektora w jednym z departamentów ministerstwa Edukacji Narodowej.

dk5ezon

Kazimierz Koprowski wraca do Tarnowa

Teraz znowu powróci do Tarnowa, aby zawalczyć o stanowisko prezydenta. W tegorocznych wyborach zmierzy się z Romanem Ciepielą, kandydatem koalicji PO i Nowoczesnej i PSL. W walce o prezydenturę wystartuje także Sławomir Błaszczak z SLD, Tomasz Olszówka z KWW Nasze Miasto Tarnów oraz Seweryn Partyński, przedstawiciel Kukiz 15.

Źródło: Radio Kraków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk5ezon

Podziel się opinią

Share
dk5ezon
dk5ezon
Więcej tematów