Trwa ładowanie...

Magdalena Adamowicz zapowiada: Powstanie Instytut Pawła Adamowicza

W środę wieczorem w Gdańsku odbyła się gala wręczenia Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza. Żona zamordowanego prezydenta Gdańska zapowiedziała, że powstanie Instytut jego imienia.

Share
Magdalena Adamowicz zapowiada: Powstanie Instytut Pawła Adamowicza
Źródło: PAP, Fot: Marcin Gadomski
d2qh0wg

Gdańska rada ds. Równego traktowania przyznała nieżyjącemu Pawłowi Adamowiczowi Medal Okolicznościowy za jego wkład w budowanie miasta otwartego dla wszystkich oraz realizację idei otwartości i równości w Gdańsku. Medal odebrała w środę Magdalena Adamowicz podczas gali wręczenia Gdańskiej Nagrody Równości Pawła Adamowicza - podaje rmf24.pl za PAP.

- Równość to przede wszystkim godne traktowanie drugiego człowieka, równość to fundamenty człowieczeństwa, to dbałość i przestrzeganie praw człowieka - powiedziała Adamowicz na gali. Zapowiedziała również, że powołany zostanie Instytutu Pawła Adamowicza. Nie zdradziła jednak żadnych szczegółów na temat jego powstania.

d2qh0wg

W tym roku nagrodę równości otrzymały trzy panie: Elisabeta Mîndra Căldărar, Elżbieta Rutkowska oraz Patrycja Medowska.

Gdańską Nagrodę Równości ustanowił w 2017 r. prezydent miasta Paweł Adamowicz. Przyznawana jest gdańszczanom, którzy działają na rzecz praw człowieka, idei równości i różnorodności. Laureat otrzymuje 3300 zł brutto i Gdańską Odznakę Równości, którą zaprojektował bursztynnik Giedymin Jabłoński.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qh0wg

Podziel się opinią

Share
d2qh0wg
d2qh0wg
Więcej tematów