Trwa ładowanie...
dy596wk

Magdalena Adamowicz zapowiada: Powstanie Instytut Pawła Adamowicza

W środę wieczorem w Gdańsku odbyła się gala wręczenia Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza. Żona zamordowanego prezydenta Gdańska zapowiedziała, że powstanie Instytut jego imienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europosłanka Magdalena Adamowicz podczas uroczystości wręczenia Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza
Europosłanka Magdalena Adamowicz podczas uroczystości wręczenia Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza (PAP, Fot: Marcin Gadomski)
dy596wk

Gdańska rada ds. Równego traktowania przyznała nieżyjącemu Pawłowi Adamowiczowi Medal Okolicznościowy za jego wkład w budowanie miasta otwartego dla wszystkich oraz realizację idei otwartości i równości w Gdańsku. Medal odebrała w środę Magdalena Adamowicz podczas gali wręczenia Gdańskiej Nagrody Równości Pawła Adamowicza - podaje rmf24.pl za PAP.

- Równość to przede wszystkim godne traktowanie drugiego człowieka, równość to fundamenty człowieczeństwa, to dbałość i przestrzeganie praw człowieka - powiedziała Adamowicz na gali. Zapowiedziała również, że powołany zostanie Instytutu Pawła Adamowicza. Nie zdradziła jednak żadnych szczegółów na temat jego powstania.

W tym roku nagrodę równości otrzymały trzy panie: Elisabeta Mîndra Căldărar, Elżbieta Rutkowska oraz Patrycja Medowska.

dy596wk

Gdańską Nagrodę Równości ustanowił w 2017 r. prezydent miasta Paweł Adamowicz. Przyznawana jest gdańszczanom, którzy działają na rzecz praw człowieka, idei równości i różnorodności. Laureat otrzymuje 3300 zł brutto i Gdańską Odznakę Równości, którą zaprojektował bursztynnik Giedymin Jabłoński.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dy596wk

Podziel się opinią

Share

dy596wk

dy596wk
Więcej tematów