WP

Macierewicz: Kaczyński największym prezydentem w historii

Biblioteka Główna Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni od dziś nosi imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości uczestniczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. - To wielkie wyróżnienie dla biblioteki i polskiej armii - powiedział szef MON.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Macierewicz: Kaczyński największym prezydentem w historii
(PAP, Fot: Adam Warżawa)
WP

- Nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego – największego polskiego prezydenta w historii Rzeczypospolitej - to wielkie wyróżnienie dla biblioteki, dla Akademii, dla Marynarki i polskiej armii. To wielki zaszczyt i olbrzymie zobowiązanie - powiedział Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz podkreślił także, że modernizacja polskiej armii to w ogromnej mierze zasługa ś.p. Lecha Kaczyńskiego. - Decyzje kluczowe związane ze strukturą polskiej armii, w tym także te, które zaowocowały przyjęciem ustaw decydujących o nadaniu polskiej armii nowego kształtu personalnego, odrzucającego spuściznę komunistyczną, to jest dorobek Lecha Kaczyńskiego, który będzie towarzyszył armii polskiej już na zawsze - mówił szef MON.

(fot. PAP / Adam Warżawa )
Podziel się
WP

Minister Obrony Narodowej zapowiedział także przeniesienie dowództwa Marynarki Wojennej z Warszawy do Gdyni. - Jeżeli tutaj na Wybrzeże, do Gdyni, do Akademii Marynarki Wojennej wraca prezydent, to musi wrócić także wcześniej, czy później dowództwo polskiej Marynarki, bo trudno sobie wyobrazić, by gdzie indziej było dowództwo, niż jej prezydent - powiedział Macierewicz.

Oprócz ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, w uroczystości uczestniczyła także najbliższa rodzina tragicznie zmarłego prezydenta, w tym córka Marta Kaczyńska-Dubieniecka.

(fot. PAP / Adam Warżawa )
Podziel się
WP
WP