Trwa ładowanie...
d2vpuw2
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Macedonia: policja użyła gazu łzawiącego wobec uchodźców

Oddziały prewencyjne macedońskiej policji użyły gazu łzawiącego do rozproszenia kilku tysięcy imigrantów i uchodźców, próbujących wtargnąć do Macedonii przez granicę z Grecją - informuje agencja Reuters.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imigranci na granicy macedońsko-greckiej
Imigranci na granicy macedońsko-greckiej (PAP/EPA, Fot: GEORGI LICOVSKI)
d2vpuw2

Według Associated Press siły bezpieczeństwa użyły też granatów ogłuszających; kilka osób ucierpiało.

Uchodźcy spędzili noc w macedońskiej Gewgeliji - mieście na pograniczu z Grecją.

Kilka tysięcy ludzi z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, w tym wielu syryjskich uchodźców, spędziło noc w pasie granicznym na ziemi niczyjej między Grecją a Macedonią.

d2vpuw2

W przeddzień Macedonia wprowadziła stan wyjątkowy na części swych granic, w tym na południowym odcinku, na granicy z Grecją, odcinając praktycznie drogę uchodźcom zmierzającym do państw Europy Zachodniej.

Wystosowano prośbę do sąsiednich krajów o dostarczenie wagonów do transportu uchodźców.

Uciekinierzy z Syrii, Iraku, Afganistanu i Somalii próbują przez Macedonię i Serbię przedostać się na Węgry i innych krajów strefy Schengen.

Uchodźcy przedostają się z Turcji do Grecji na łodziach i statkach, dalej na północ - bałkańskim szlakiem przez Serbię, Węgry do bogatej Europy Zachodniej.

d2vpuw2

Od stycznia do Grecji przybyło 160 tysięcy uchodźców. Większość udała się w podróż na północ.

Według Berlina, Niemcy w tym roku przyjmą 800 tysięcy imigrantów.

Zobacz również wideo: Starcia greckiej policji z imigrantami na wyspie Kos

d2vpuw2

Podziel się opinią

Share

d2vpuw2

d2vpuw2
d2vpuw2
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów